Arcibiskup Zvolenský na GBÚ

Po predchádzajúcom rokovaní na Úrade vlády SR v Rade solidarity a rozvoja 15. júna 2012 sa generálny biskup Miloš Klátik stretol na GBÚ so Stanislavom Zvolenským, bratislavským arcibiskupom – metropolitom.
V rozhovore nadviazali na závery zo stretnutia generálneho biskupa Miloša Klátika s ministrom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušanom Čaplovičom, ktoré sa uskutočnilo 7. júna 2012.
Hovorili aj o záveroch zo stretnutia zástupcov Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku a Rímskokatolíckej cirkvi na Slovensku na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR 14. júna 2012, ktoré sa uskutočnilo v súvislosti s pripomienkami k navrhovaným zmenám zákonov o odbornom vzdelávaní a príprave, o financovaní základných škôl, stredných škôl a zariadení a o štátnej správe v školstve a školskej samospráve. Tieto pripomienky obidve cirkvi predložili v legislatívnom procese.