Z 9. valného zhromaždenia SEŽ

„Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam, nie ako svet dáva, vám ja dávam. Nech sa vám nermúti srdce a nestrachuje.“ (J 14, 27) Pod týmto heslom sa nieslo 9. valné zhromaždenie Spoločenstva evanjelických žien 1. mája 2012 v Ev. kostole v Leviciach.
Doobeda v pracovnej časti VZ po úvodnej pobožnosti vykonanej bratom seniorom Dunajsko-nitrianskeho seniorátu Jánom Jančom odzneli pozdravy zahraničných hostí. Za naše partnerské cirkvi vo Württembersku a Durínsku – strednom Nemecku nás pozdravila synodálka Evanjelickej cirkvi Nemecka pani ThMag. Gertrud Dornová, za sestry z Poľska diakonka Barbara Adamusová, za Evanjelickú prácu žien Rakúska pani Monika Meyerová. Zväz evanjelických zamestnaných žien zastupovala sestra Brigitte Rachel a Gustav-Adolf- Werk pani Gerlinde Goetz-Ridge. Písomné pozdravy sme dostali aj od zástupkýň ďalších sesterských organizácií.

Dôležitými bodmi programu boli správy o činnosti a hospodárení SEŽ a voľba nových seniorálnych koordinátoriek práce žien. Zvolené boli: Anna Činčuráková pre Šarišsko-zemplínsky seniorát, Jana Drottnerová pre Považský seniorát, Daniela Petrillová pre Novohradský seniorát a Lenka Rišiaňová pre Turčiansky seniorát. Opätovne zvolená bola Alena Ďurčíková pre Liptovsko-oravský seniorát.

O 14. hodine sa začali služby Božie. Slávnostnou kazateľkou bola Agnes von Kirchbach, evanjelická farárka z Francúzska. Liturgovali novozvolené a odchádzajúce koordinátorky.
Večerou Pánovou zhromaždeniu poslúžil a novozvolené sestry do funkcie seniorálnych koordinátoriek práce žien uviedol generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.
Program obohatili vystúpenia spevokolov z cirkevných zborov Devičany a Kalná nad Hronom.

Srdečnú vďaku celého Spoločenstva evanjelických žien vyslovujeme všetkým účinkujúcim, seniorálnej koordinátorke práce žien v Dunajsko-nitiranskom senioráte Mgr. Zuzane Moncoľovej a domácemu cirkevnému zboru v Leviciach na čele s bratom farárom Róbertom Mišových za milé prijatie, obetavú prípravu a duchovné i telesné občerstvenie.

Naša neskonalá vďačnosť a oslava však patrí Pánovi cirkvi − nášmu Pánovi Ježišovi Kristovi, ktorého chceme i naďalej verne nasledovať, Duchu Svätému, ktorého vedenie stále potrebujeme, a nášmu nebeskému Otcovi, ktorého prosíme o požehnanie práce Spoločenstva evanjelických žien na Slovensku i v budúcnosti, aby ono slúžilo na česť a slávu Jeho mena.