Študijné dni Trojpartnerstva 2015

V dňoch 24. – 26. septembra 2015 sa v diakonickom hoteli v meste Herrenberg neďaleko Stuttgartu uskutočnili Študijné dni Trojpartnerstva 2015. Téma Študijných dní znela: „Medzi vykorisťovaním a spravodlivosťou“.
Za ECAV na Slovensku sa na tomto stretnutí zúčastnili bratia generálny biskup Miloš Klátik, predseda Združenia evanjelických duchovných Daniel Midriak a tajomník GBÚ pre zahraničie Samuel Miško. Evanjelickú diakoniu ECAV na Slovensku zastupovala sestra Zuzana Kolárovská a Spoločenstvo evanjelických žien sestra Daniela Horínková.

V prvý deň rokovania účastníkov pozdravil cirkevný radca Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku Klaus Rieth. Vo svojom príspevku na tému „Misia, ekuména a rozvoj“ priblížil činnosti ich cirkvi v tejto oblasti. Na druhý deň zazneli prednášky o situácii v opatrovateľských službách v Nemecku a činnosti miestnej evanjelickej diakonie, ktorá sa zaoberá i poradenstvom pre opatrovateľky, ktoré za prácou do Nemecka prichádzajú aj z východnej Európy. Po príspevkoch nasledovala veľmi zaujímavá diskusia. V poobedňajších hodinách si účastníci mali možnosť prezrieť múzeum zvonov v miestnom evanjelickom kostole a zúčastniť sa na krátkej pobožnosti.

V posledný deň rokovania zazneli správy o aktuálnom dianí a pripravovaných podujatiach v partnerských cirkvách a organizáciách.

Členmi Trojpartnerstva sú Evanjelická krajinských cirkev vo Württembersku, Evanjelická cirkev v strednom Nemecku a Evanjelická cirkev a. v. na Slovensku.