Školenie kaplánov v Janoškovom dome

V dňoch 21. – 24. 11. 2011 sme my kapláni začali obdobie adventu aj nového cirkevného roku zaujímavým programom na školení kaplánov v Liptovskom Hrádku.
Stretli sme sa tu, aby sme sa naučili niečo nové, a zároveň aby sme utužili vzájomné vzťahy, čo je tak isto veľmi dôležité.
V programe odzneli zaujímavé prednášky týkajúce sa našej práce v cirkevných zboroch aj dôležité rady pre našu prácu. Počuli sme napríklad o generálnej cirkvi ako štvrtej úrovni správy, osnovách na vyučovanie náboženstva, náboženskom extrémizme, predsobášnej príprave, pastorálnych rozhovoroch a mnohých ďalších témach. Prijali sme medzi seba veľa zaujímavých hostí a rozprávali sme naozaj o všetkom, čo nás v našej práci teší, a, naopak, čo nás trápi.
Zažili sme spolu naozaj pekné chvíle a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie, aby sme si mohli povedať, čo je nové, a ako naša práca pokračuje.