85. výročie chrámu v Pliešovciach

Hlaholom zvonov, spevom piesne č. 605 „Vojdite, plesajme“ v podaní cirkevného spevokolu a básňou „Postavil si pre mňa tento Boží chrám“ sa začali slávnostné služby Božie pri 85. výročí posvätenia chrámu Božieho v Pliešovciach, na ktorých slávnostným kazateľom bol generálny biskup Miloš Klátik.
Okrem brata generálneho biskupa s manželkou Oľgou Klátikovou sa na slávnosti zúčastnili brat senior Hontianskeho seniorátu Miroslav Dubek, sestra zborová farárka CZ Očová Irena Paľovová a starosta obce Pliešovce Ing. Štefan Sýkora s manželkou, ako i domáci veriaci.

Vo svojej kázni sa brat generálny biskup zameral hlavne na toto významné výročie. Po spomienke na to, čo výstavbe chrámu Božieho predchádzalo a ako prebiehala jeho výstavba, vystúpili deti s piesňou a básňami, ako i domáci spevokol. Chrámové zhromaždenie pozdravili aj hostia svojimi príhovormi.

Po skončení služieb Božích bol zasadený pred jubilujúcim kostolom „strom reformácie“ – jedlička – dar starostu obce a riaditeľa Obecných lesov. Zasadili ho spoločne hostia i domáci presbyteri. Slávnostný spoločný obed pre všetkých bol v kultúrnom dome.

Vzácnu návštevu generálneho biskupa si uctila i obec Pliešovce slávnostným zápisom do „Pamätnej knihy obce“, čím sa začal odpoludňajší program tejto milej slávnosti. Otvorilo ho vystúpenie cirkevného spevokolu a hlavným bodom bola prezentácia knihy „Cestou viery“, ktorej autorom je brat generálny biskup. Každý dostal do knihy podpis s venovaním od nášho milého hosťa. Na záver slávnosti vystúpila detská ľudová hudba „Javorinka“ z Pliešoviec, ktorá obohatila toto odpoludnie krásnymi pliešovskými ľudovými piesňami.

Všetci spoločne sme prežili požehnaný deň a dôstojne oslávili 85. výročie posvätenia chrámu Božieho v Pliešovciach.