21. konferencia Modlitebného spoločenstva

V poradí už 21. konferencia Modlitebného spoločenstva ECAV na Slovensku sa konala 12. -14. marca 2010 v priestoroch Strednej odbornej školy v Poprade.
Modlitebné spoločenstvo ECAV povzbudzuje veriacich evanjelických kresťanov k pravidelným modlitbám za prebudenie nielen cirkvi, ale aj celého nášho slovenského národa. Téma tohtoročnej konferencie bola Milujeme Boha a žijeme s Ním (podľa Ján 14, 23: „Ak ma niekto miluje, bude zachovávať moje slovo a môj Otec ho bude milovať a prídeme ku nemu a budeme prebývať u neho.“).

Trojdňový program otváral senior Tatranského seniorátu Mgr. Ján Matis pobožnosťou, po nej pokračovalo rokovanie so schvaľovaním výročnej správy za rok 2009 a záverečného účtu. Večerný čas patril modlitebnej chvíli uvedenej úvahou tajomníka MOS ECAV RNDr. Petra Dubca.

Druhý deň patril prednáškam a seminárom – prvou prednáškou Život s Pánom v láske poslúžil Mgr. Tomáš Tyrlík, senior frýdeckého seniorátu zo Sliezskej ev. a. v. cirkvi, druhou - Modlitby za druhých v láske - Mgr. Marek Cingeľ, farár v Richvalde.
Popoludňajšie semináre viedli tromi rôznymi smermi – seminár Modlitebné skupinky viedli manželia Činčurákovci z Chminianskych Jakubovian, druhý s názvom Keď chýba láska ako pokračovanie rannej prednášky mal na starosti hosť Tomáš Tyrlík a v treťom Službu Wycliffovej misie predstavil Mgr. Jaroslav Tomášovský, kazateľ CB z Levíc.
Večerný program uzavrela opäť modlitebná chvíľa po biblickom úvode sestry Zuzany Válekovej z Popradu.

Posledný deň konferencie pokračoval sviatosťou Večere Pánovej pre zúčastnených v popradskom kostole – kázal domáci farár Mgr. Libor Bednár. Na službách Božích kázňou na text Ef 3, 14 - 21 poslúžil hosť konferencie Mgr. Tomáš Tyrlík a domácich za konferenciu pozdravil vedúci MOS ECAV na Slovensku Mgr. Ľuboslav Beňo.

Celkovo bolo 170 zúčastnených, mnohí nielen členovia MOS ECAV, ale aj sympatizanti. Prítomní urobili zbierku, ktorou podporili stredisko Evanjelickej diakonie Dom na polceste vo Veľkom Slavkove a zahraničných misionárov v Rusku manželov Mattovcov.