Novoročné stretnutie cirkví s premiérom

Premiér Slovenskej republiky Róbert Fico prijal 24. januára 2008 predstaviteľov cirkví a náboženských organizácií na Slovensku na tradičnom novoročnom stretnutí v priestoroch Úradu vlády SR v Bratislave. Za ECAV na Slovensku sa na stretnutí zúčastnili generálny biskup Miloš Klátik a dištriktuálni biskupi Milan Krivda a Slavomír Sabol.

 

Edita Sabolíková | 6.2.2008

viac

Slovenský biskup asistoval pri inštalácii rakúskeho biskupa

Január 2008 vojde do histórie evanjelickej luteránskej cirkvi v Rakúsku ako mesiac, v ktorom bol do úradu biskupa slávnostne inštalovaný Michael Bünker. Tento dátum je však rovnako dôležitý aj pre Evanjelickú cirkev a. v. na Slovensku. Pri inštalácii totiž po prvýkrát asistoval slovenský evanjelický generálny biskup – Miloš Klátik.

 

M. Kováčiková, EPST | 1.2.2008

viac

Oficiálna návšteva v Bavorsku

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik sa včera, 23. januára 2008, vrátil z oficiálnej návštevy Evanjelicko-luteránskej cirkvi v Bavorsku, ktorá sa uskutočnila na pozvanie biskupa Johannesa Friedricha, ktorý je zároveň vedúcim biskupom VELKD (Spojenej evanjelicko-luteránskej cirkvi v Nemecku).

 

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 25.1.2008

viac

Rozlúčka s apoštolským nunciom

Generálny biskup Miloš Klátik prijal oficiálne pozvanie na rozlúčkovú recepciu s apoštolským nunciom Mons. Henrykom Józefom Novackým, ktorá sa konala 8. januára 2008 na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave.

 

Tlačové oddelenie GBÚ  | 16.1.2008

viac

Novoročné prijatie u prezidenta republiky

Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič s manželkou Silviou 8. januára 2008 prijali v Prezidentskom paláci v Bratislave predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností v SR na tradičnom novoročnom stretnutí. Za ECAV na Slovensku boli pozvaní generálny biskup ECAV Miloš Klátik a biskup ZD ECAV Milan Krivda.

 

Tlačové oddelenie GBÚ  | 15.1.2008

viac

Superintendent Paul Weiland na GBÚ

Predstaviteľ Rakúskej evanjelickej cirkvi augsburského vyznania superintendent Dolného Rakúska Paul Weiland navštívil 20. decembra 2007 Generálny biskupský úrad v Bratislave a hovoril s generálnym biskupom ECAV Milošom Klátikom.

 

Edita Sabolíková | 8.1.2008

viac

3. adventná nedeľa v Košiciach

Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Košice 16. decembra 2007 na čele so zborovým farárom-konseniorom Dušanom Havrilom privítal medzi sebou vzácnu návštevu – generálneho biskupa Miloša Klátika. Počas celej návštevy Košického seniorátu brata biskupa sprevádzal brat senior KESEN Ján Hruška.

 

Tlačové oddelenie GBÚ | 27.12.2007

viac

Pracovné stretnutie Výboru ZED so Zborom biskupov

Členovia Výboru Združenia evanjelických duchovných (ZED) a Zbor biskupov ECAV sa 10. decembra 2007 opäť stretli v priestoroch Biskupského úradu Západného dištriktu vo Zvolene. Prítomných privítal generálny biskup Miloš Klátik.

 

J. Vereščák, tajomník ZED  | 20.12.2007

viac

Zo stretnutia dozorcov ECAV

Vo Zvolene na BÚ ZD sa 24. novembra 2007 uskutočnilo bratsko-sesterské pracovné stretnutie generálneho dozorcu ECAV na Slovensku Pavla Delingu Západného dištriktu ECAV na Slovensku Vladimírom Danišom, s dozorcom Východného dištriktu ECAV na Slovensku Jánom Brozmanom a dozorcami všetkých seniorátov.

 

Pavel Delinga, GD ECAV  | 12.12.2007

viac

Trojpartnerstvo a jeho stály výbor

V Diakonissenmutterhause v Stuttgarte sa stretli zástupcovia troch partnerských cirkvi - Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembergu, Evanjelicko-luteránskej cirkvi v Thüringene (Durínsko) a Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku na zasadnutí Stáleho výboru trojpartnerstva.

 

Daniel Midriak | 10.12.2007

viac


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart