Stretnutie Pétura Thorsteinssona s generálny biskupom Ivanom Eľkom

V dňoch 17. – 20. júna 2019 navštívil po prvý krát Slovensko nový zástupca z württemberskej Diakonie, Pétur Thorsteinsson, pochádzajúci z Islandu. V pondelok, 17. júna sa stretol s generálnym biskupom Ivanom Eľkom a povereným riaditeľom Evanjelickej diakonie Jánom Gasperom. Cieľom stretnutia bolo spoznanie spolupráce a zároveň prehĺbenie partnerstva.

 

Marcela Kmeťová, tajomníčka pre zahraničie, | 19.6.2019

viac

Krstnú zmluvu potvrdilo v Príbovciach 7 konfirmandov

V Evanjelickom a. v. kostole v Príbovciach už tradične na Sviatok Svätej Trojice, čo tento rok pripadlo na 16. júna 2019, svoju krstnú zmluvu potvrdilo sedem konfirmandov, ktorých do slávnostne vyzdobeného chrámu viedli Marek Szabó a Zuzana Szabóová.

 

Ľubomír Žila, Príbovce | 18.6.2019

viac

Príhovor pri príležitosti inaugurácie prezidentky

Ponúkame vám presné znenie prihovoru generálneho biskupa ECAV Ivana Eľka, ktorý predniesol pri príležitosti inaugurácie prezidentky v Katedrále sv. Martina v Bratislave, 15.6.2019.

 

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV | 17.6.2019

viac

Modlili sa za novú prezidentku

Pri príležitosti inaugurácie prezidentky Slovenskej republiky sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave uskutočnilo slávnostné Te Deum. 15. júna 2019 sa na ekumenickej bohoslužbe slova modlili za Zuzanu Čaputovú aj predstavitelia Evanjelickej cirkvi na Slovensku.

 

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka | 17.6.2019

viac

Oslava narodenín

On spája a zväzuje celé telo všetkými spojivami spoločnej služby a dáva každej časti pôsobiť primerane, aby telo rástlo a budoval sa v láske. Ef. 4,16 Každú nedeľu máme v CZ ECAV Liptovský Peter besiedku. Pri plánovaní júnového mesiaca sme sa rozhodli, že 1. sviatok svätodušný si urobíme s detičkami oslavu – oslavu pri príležitosti vzniku Cirkvi.

 

Zuzana Čatlošová, učiteľka náboženstva v Liptovskom Petre | 14.6.2019

viac

Rómsko-slovenské vydanie Novej zmluvy

Vydavateľstvo Slovenská biblická spoločnosť a občianske združenie Slovo pre Svet na Slovensku za finančnej podpory misijnej organizácie Eastern European Mission reagovali na potrebu vydania Novej zmluvy, ktorá by slúžila rómsky aj slovensky hovoriacim čitateľom. Výsledkom ich spolupráce je dvojjazyčné vydanie obsahujúce slovenský preklad (ekumenická verzia) a rómsky preklad Novej zmluvy.

 

Pavol Krasnocvetov, Slovenská biblická spoločnosť | 13.6.2019

viac

Pochod 100 – 1. trasa

Štyri turistické trasy, ktoré spolu predstavujú 100 km, pripravila Akadémia ozbrojených síl ako pripomienku na 100. výročie úmrtia gen. M. R. Štefánika. Ich organizované absolvovanie je rozložené do termínov 1.6.2019 až 8.5.2020 a tvoria „Pochod 100.“

 

Mgr. Viktor SABO, dekan EPS AOS LM | 13.6.2019

viac

Trojnásobná slávnosť v Považskej Bystrici

V považskobystrickom evanjelickom kostole, v rámci slávnostných služieb Božích na Svätodušnú nedeľu, dňa 9. júna 2019, sa konala tradične slávnosť konfirmácie. V tomto roku po dvojročnej príprave bolo prijatých 10 mladých ľudí za dospelých členov v evanjelickej cirkvi.

 

Ing. Jakub Rosa | 13.6.2019

viac

Vyhasol život mladého organistu

Rodine, priateľom a všetkým známym vyjadrujeme úprimnú sústrasť nad tragickou smrťou mladého muža, Timoteja Kyselicu. 22 ročný organista v CZ ECAV Skalica a milovník chrámovej hudby, prišiel včera tragicky o život. Kiež dá Pán svoj pokoj a poteší tam, kde človek nedokáže.

 

Predsedníctvo ECAV | 10.6.2019

viac

Návšteva evanjelikov z Maďarska

13 evanjelikov z Maďarska so slovenskými koreňmi, navštívilo v piatok 7.6.2019 dopoludnia Generálny biskupský úrad v Bratislave. Členov CZ z Budapešti, Veľkej Tarče a Tótkomlóšu prijal brat generálny biskup Ivan Eľko.

 

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV | 8.6.2019

viac


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart