Zborový deň v Pliešovciach

Zborový deň  v Pliešovciach

30. septembra 2015 bola v našom pliešovskom cirkevnom zbore milá slávnosť, ktorú sme organizovali spolu s miestnym obecným úradom. Prišli medzi nás naši rodáci, ktorých zo Zaježovej a Javoria pred mnohými rokmi vysťahovali, aby mohol byť vytvorený vojenský priestor Lešť.
Dopoludňajší program tvorili služby Božie a popoludní kultúrny program pod názvom Vitajte v Pliešovciach. V kostole vítali prichádzajúcich dievčatá v krojoch chlebom a soľou.

Na slávnostných službách Božích pozdravila rodákov sestra farárka Katarína Zaťková, ktorá prostredníctvom textov pána farára Jána Lacka mladšieho zaspomínala na predošlé časy. Prekrásnu báseň Zvonia Martina Rázusa zarecitoval pán Juraj Sarvaš. Prítomným sa prihovoril starosta obce Ing. Štefan Sýkora.

Popoludňajší program tvorili vystúpenia cirkevného spevokolu a verše prednesené pánom Sarvašom. V programe vystúpili aj spevokol Radosť, ktorú tvoria dôchodcovia z obce, folklórna skupina Rozmarín a detská ľudová hudba Javorinka a Čardáš z Hrušova.

Celý deň bol veľmi požehnaný, za čo ďakujeme Pánu Bohu. Všetci účastníci prežívali zo stretnutia veľkú radosť.