Vzácne životné jubileum v Častkove

V 6. nedeľu po Svätej Trojici 12. júla 2015 sa v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Častkove boli slávnostné služby Božie venované aj bratovi farárovi na dôchodku Mgr. Branislavovi Kolénymu pri príležitosti jeho životného jubilea - 85 rokov.
Cirkevný zbor pozval svojho bývalého zborového farára i s jeho rodinou, aby spoločne poďakovali Pánu Bohu za takmer 45 rokov vzájomnou láskou a úctou naplneného života a vzdali vďaku Všemohúcemu za dlhoročného milujúceho a obetavého duchovného vodcu a vynikajúceho kazateľa.

Prenikavá zvesť slova Božieho na biblický text z Iz 42, 1 − 4 zaznela z úst emeritného biskupa Západného dištriktu Mgr. Ivana Osuského, vzácneho priateľa jubilujúceho kňaza. Liturgiu prislúžil domáci zborový farár Mgr. Pavol Štefek.
Za domáci cirkevný zbor v Častkove jubilanta pozdravili zborová dozorkyňa Viera Juríčková a brat farár Pavol Štefek. Slávnostný charakter služieb Božích umocnili vystúpenia častkovského speváckeho zboru a sólospev PaedDr. Boženy Vojtkovej, ako aj hudobno-spevácky pozdrav priateľov zo Skalice, členov ľudovej hudby Skaličan. Dojímavým spôsobom sa k zhromaždeným v chráme prihovoril jubilant Mgr. Branislav Kolény.

Prosíme, aby Darca všetkých darov aj naďalej obdarúval ochranou a požehnaním svojho oddaného, obetavého služobníka a podopieral ho v ďalších rokoch jeho života.