Posilnenie Božím slovom

Cirkevníci z cirkevného zboru v Piešťanoch na čele s predsedníctvom Mgr. Branislavom Dolinským a MUDr. Pavlom Masarykom, CSc., navštívili v sobotu 19. 9. 2015 zariadenie Alzheimer-centrum v Piešťanoch.
Pozdravili nielen viacerých svojich cirkevníkov, ale aj ostatných klientov tohto zariadenia, medzi ktorými je aj bývalý zborový dozorca MUDr. Miroslav Kusenda, a sme zablahoželali k významnému životnému jubileu sto rokov svojej členke Oľge Osvaldíkovej.

Pri tejto príležitosti sa konala pobožnosť. Zaspievali sme si piesne z Evanjelického spevníka, zaznel biblický príhovor na základe 71. žalmu a Pánu Bohu sme ďakovali a prosili Ho o ďalšiu pomoc a milosť v modlitbe.

Sestra Osvaldíková sa venovala celý život baletnému tancu a bola i jeho dobrou učiteľkou. Pokiaľ nebola umiestnená v spomenutom zariadení, chodievala, zvlášť v poslednom období života, na služby Božie v sprievode svojej opatrovateľky. Ešte aj v súčasnosti sa teší pomerne dobrému zdraviu a oplýva sviežosťou . Ako dar k duchovnému osvieženiu sme jej priniesli zbierku kázní od brata generálneho biskupa Miloša Klátika V Tvojej ruke sú naše časy i Tranovský evanjelický kalendár.

Pri tejto návšteve sme pookriali, sestre Oľge Osvaldíkovej popriali hojnosť Božieho požehnania a poručili sme ju i ďalších prítomných do milostivých Božích rúk.