Návšteva Komárňancov v Nemecku

V dňoch 7. − 9. októbra sa malá delegácia z komárňanského cirkevného zboru zúčastnila na krátkej priateľskej návšteve v nemeckom evanjelickom cirkevnom zbore v Bühli.
Cirkevný zbor patrí do evanjelickej cirkvi v Bádensku. Má niečo vyše 3500 členov, veľmi pekne pracuje so všetkými vekovými kategóriami od malých detí, pre ktoré majú zriadené cirkevné jasle, až po seniorov, ktorí sa stretávajú pri rôznych aktivitách. Cirkevný zbor sa početne rozrástol najmä po 2. svetovej vojne, keď sa do jeho obvodu nasťahovali mnohé mladé rodiny za prácou.

Táto návšteva bola pre nás v mnohom veľkým povzbudením. Načerpali sme na nej nové námety do našej zborovej práce. Sme vďační Pánu Bohu za Jeho požehnanie, za to, že nás viedol nielen počas cesty, ale že nám doprial spoznať milých a veľmi ochotných bratov a sestry.

Foto: Monika Zahoranová