Juniáles v Lučenci pamätal na otcov rodín

V CZ ECAV Lučenec bola 3. júnová sobota 20. 6. 2015 výnimočná. V upravenej farskej záhrade sa konal juniáles, na ktorom sa stretli celé rodiny. Zišlo sa nás okolo stovky.
V úvodnej pobožnosti v kostole náš hosť, brat farár Mgr. Michal Gubo z Tomášoviec, zdôraznil úlohu otca v rodine. V sobotný večer sme totiž žili už atmosférou nadchádzajúcej „Nedele otcov“. Deti pre ockov a starých otcov vyrobili originálne kravaty. Prezreli sme si aj zostrih obrázkov zo života cirkevného zboru, naučili sme sa novú pieseň.

V záhrade sme pokračovali spoločnou grilovačkou, hrami a súťažami pre deti, oteckov a celé rodiny. Uvedomili sme si, aké veľké bohatstvo má naša cirkev v našich rodinách, ktoré žijú na slávu Božiu.