Jubileum najstaršej členky CZ Kremnica

Jubileum najstaršej členky CZ  Kremnica

Po roku sme sa 19. augusta 2015 opäť stretli v priateľskej atmosfére DD a DSS v Kremnici, aby sme spoločne s pani Helenkou Majerovou oslávili jej už 104. narodeniny. Teta Ilka je najstaršou obyvateľkou mesta, a zároveň najstaršou členkou cirkevného zboru v Kremnici.
Už skoro dva roky žije v DD a DSS Kremnica, odkázaná na láskavú starostlivosť iných. Napriek tomu, že v tomto skutočne požehnanom veku už slabšie vidí a počuje, je svieža, plná optimizmu, myseľ i pamäť jej veľmi dobre slúžia a s prehľadom sleduje dianie v meste, v cirkevnom zbore, doma i vo svete...

Helenka Majerová je žena veľkého srdca. Nikdy nemala vlastnú rodinu, manžela, ani deti. Svoju lásku tak rozdávala a po dnes deň rozdáva medzi tých, s ktorými sa stretáva a ktorí sa o ňu zaujímajú. Je ženou úprimnej, hlbokej a nezlomnej viery, príkladom pre mnohých. Niekoľko rokov nezištne pomáhala a slúžila aj v cirkevnom zbore ako kostolníčka.

Pri jej vzácnom jubileu ju osobne pozdravil biskup ZD Milan Krivda, ktorý prijal pozvanie na ďakovnú pobožnosť a poslúžil na nej zvesťou Božieho slova. Založil ju na slovách z 1Pt 3, 10 - 12. Hneď v úvode povedal: „Pri dnešnej pobožnosti ďakujeme Pánu Bohu za veľkú Božiu milosť, ktorej sa dostalo našej spolusestre v Pánu Ilke Majerovej, ktorá sa práve dnes mohla dožiť 104 rokov. Málokto sa toľko rokov v tejto časnosti dožije, a preto sa k vďake oproti Pánu Bohu pripájame aj my všetci. My evanjelici neoslavujeme ľudí, ale vždy oslavujeme Pána Boha – Jeho dobrotu a milosť, Jeho múdrosť a vedenie v živote. Uvedomujeme si, že je to len On, ktorý nás tu na svete vedie životom a On nás aj napomína, aj usmerňuje, aj volá k sebe ak by sme sa náhodou od Neho vzdialili.“ V kázni zdôraznil, že je to práve Božie slovo, ktoré „nám ponúka život, ktorý by sme mohli milovať! Ukazuje cestu ako sa život stáva hodným lásky“.

Na ďakovnej pobožnosti sa zúčastnili aj ďalší obyvatelia zariadenia, niektorí členovia cirkevného zboru i vedenie mesta Kremnica na čele s primátorom Alexandrom Ferenčíkom. Po skončení pobožnosti odzneli viaceré gratulácie a pozdravy venované našej oslávenkyni. Pri malom občerstvení zotrvali hostia i gratulanti ešte niekoľko spoločných chvíľ, ktoré teta Ilka ukončila vrúcnym a úprimným poďakovaním všetkým zúčastneným.

Možno viac ako pri hocikom inom, sa pri nej naplnili slová žalmistu: „Tí, čo sú zasadení v dome Hospodinovom, prekvitať budú na nádvoriach nášho Boha, ponesú ovocie i v šedinách a budú svieži, čerství, aby zvestovali, že je priamy Hospodin, moja skala, v ktorej niet neprávosti.“ (Ž 92, 14 - 16) Prajeme jej, aby ju Pán Boh aj naďalej posilňoval, dával trpezlivosť v trápení i bolestiach a raz preniesol tým najtemnejším údolím k sebe do radosti.