Inštalácia seniora Zvolenského seniorátu

Chrám Boží vo filiálke Dubové (CZ ECAV Ostrá Lúka) bol 2. augusta 2014 miestom inštalácie seniora Zvolenského seniorátu Jána Čábyho, domáceho zborového farára.
Inštalovanému sa prihovoril biskup Západného dištriktu Milan Krivda na základe R 6, 19 − 23. Zdôraznil myšlienku, že človek sa neprestajne rozhoduje, akou cestou bude kráčať a Písmo k tomu dáva jednoznačnú odpoveď: vždy sa máme rozhodnúť podľa Božej vôle. Ako veriaci ľudia zároveň vieme, že odmena vernosti a poslušnosti je u nášho Boha, a tú nadovšetko očakávame. K vernej službe v cirkvi brat biskup povzbudil nového seniora Zvolenského seniorátu aj všetkých účastníkov služieb Božích.

Inštalovaného pozdravili aj predstavitelia Zvolenského seniorátu, ako aj domáci viery Božím slovom i hudobnými pozdravmi. Novozvolený brat senior vo svojom príhovore vyznal, že si uvedomuje Božie vedenie a požehnanie vo svojom živote. Práve ono ho priviedlo aj k rozhodnutiu prijať novú úlohu v našej cirkvi. Poďakoval všetkým, ktorí ho na ceste viery doteraz sprevádzali a vyzval k bratsko-sesterskej spolupráci v rámci celého seniorátu.