Seniorálne stretnutie žien MYS 2016

V 19. nedeľu po Svätej Trojici 2. októbra 2016 sa v Cirkevnom zbore ECAV Kostolné po 11 rokoch konalo seniorálne stretnutie žien Myjavského seniorátu. Kázňou na text Ž 71, 9 − 20 sa prihovorila domáca sestra farárka Ľubica Kopincová.
Prednáškou na tému Sprevádzanie smútiacich poslúžila sestra farárka Zuzana Kolárovská, prvá riaditeľka Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku. Sestra konseniorka Iveta Vachulová po svojom pozdrave odmenila desať žien pekným karafiátom a vyslovila im slová vďaky za šírenie viery v rodine aj v cirkvi. Krátkou informáciou o histórii zboru a účinkovanie kňazov v Kostolnom priblížila domáca sestra Vlasta Cibulková.Do voľnej rozpravy sa zapojili niektoré sestry zo zborov, ktoré vydávali svedectvá viery zo svojho života.

Záverečný príhovor patril bratovi seniorovi Miroslavovi Hvožďarovi, ktorý v spoločenstve žien privítal novú sestru farárku Lenku Sedláčkovú a obdaroval ju kyticou kvetou.

Z chrámu Božieho sme sa presunuli do pamätnej izby na Obecný úrad, kde sme nahliadli do ľudovej a kresťanskej histórie obce Kostolné. Spoločné podujatie sme ukončili v kultúrnom dome, kde sme pri občerstvení pokračovali v rozhovoroch. Ďakujeme Pánu Bohu za pekný čas a požehnanie stretnutia vyše sto účastníkov seniorálneho podujatia žien. Rozchádzali sme sa v pokoji a s bohatými zážitkami.