Zborový deň 2015 na Vrútkach

V nedeľu 21. júna 2015 sme v cirkevnom zbore na Vrútkach mali ďalší zborový deň. A prežili sme ho, ako sa patrí na veľkú rodinu Božích detí, vo veľkom štýle.
Po službách Božích sme prešli pod veľké prístrešky vo farskej záhrade a nechali sme sa unášať láskavou, priateľskou a rodinnou atmosférou zborového dňa 2015. Po ukážke psovodov Policajného zboru SR a ich psov a piplavej činnosti kriminalistu, ktorý deťom aj dospelým trpezlivo vysvetľoval, ako sa berú odtlačky či odliatky prstov, sme sa pustili do jedenia. Množstvo koláčov bolo predjedlom k parádneho guľášu, ktorý sme na fare varili od pol šiestej. Zjedlo sa viac ako 180 porcií a veru niektorí si vyžiadali aj dupľu.

Popri vzájomných rozhovoroch a stretnutiach pri káve a čaji sme mali aj možnosť opäť súťažiť. Bingo nikdy nesklame a množstvo cien, ktoré sme získali od bratov a sestier, prípadne kúpili, motivovalo aj k heroickým výkonom starších členov zboru, ktorí akoby dostali novú krv do hlasitých výkrikov BINGO či vyhupnutím zo stoličiek, akoby mali 20 rokov. Deti sa zase vozili na koníkovi okolo kostola, ktorého zapožičali naši cirkevníci. Popri tom všetkom sa konali aj súťaže pre deti. Za body, ktoré získali, si chodili vyberať zaujímavé veci do nášho výmenného obchodíku. Vari zo tridsať či viac detí odchádzalo s plnými rukami víťazných „prémií“ v podobe hračiek, sladkostí, školských potrieb či iných vecí „potrebných“ pre každodenný život dieťaťa.

Sestra dozorkyňa Danica Ertlová pripravila pre dospelých kvíz vedomostí z Biblie a po diskvalifikovaní brata farára a sestry farárky (keďže poznať Bibliu majú v popise práce) mohol byť ocenený aj „najsčítanejší člen CZ“. Dospeláci súťažili aj v hode vidlami, brvnom, streľbe, hode na cieľ... a víťazi si odniesli pekné ceny o NAJ rodiča, NAJ starého rodiča a NAJ...

Na záver bolo dôležité upratať. To je tá najťažšia činnosť. Možno nie umyť hrnce a zložiť stany..., ale upratať v sebe samom. Stanoviť si priority. Upratať v sebe sa nikomu nechce, ale keď sa k tomu odhodláme, zistíme, ako máme odrazu mnoho času na dôležité veci.

Všetci, ktorí si našli čas na náš zborový deň, prežili mnoho požehnaných chvíľ, za čo ďakujeme Pánu Bohu, ale aj všetkým ochotným rukám, ktoré sa na jeho príprave podieľali. Boh nám žehnaj takýto akčný, krásny a radostný život v CIRKVI.