Vzácna návšteva z Nemecka v LOS

V dňoch 15. a 16. marca 2014 na pozvanie seniorky LOS Kataríny Hudákovej navštívili Liptovsko-oravský seniorát bratia Michael Martin, vrchný cirkevný radca Evanjelickej cirkvi v Bavorsku a predseda skupiny Spoločenstva evanjelických cirkví v Európe (GEKE), a jeho tajomník Ulrich Zenker.
V sobotu sa stretli v Liptovskom Ondreji s predsedníctvami cirkevných zborov LOS. Brat Michael Martin predniesol prednášku na tému Spoločenstvo evanjelických cirkví v Európe – Od rozdelenia cez konkordiu k cirkevnému spoločenstvu. V prednáške predstavil cestu, ktorou prešli evanjelické cirkvi od šestnásteho storočia až po podpísanie Leuenberskej konkordie v roku 1973 a predstavil výzvy, ktoré stoja pred týmto spoločenstvom v súčasnosti.

V popoludňajších hodinách si hostia prezreli drevený artikulárny chrám vo Svätom Kríži – Lazisku, navštívili cirkevný zbor v Partizánskej Ľupči, pozdravili mladých na stretnutí mládeže v Liptovskom Hrádku a predstavili niektoré aktivity mládeže v evanjelickej cirkvi v Bavorsku na stretnutí mládeže v cirkevnom zbore v Hybiach.

Zvesťou Božieho slova poslúžil brat Michael Martin v nedeľu na službách Božích v Liptovskom Hrádku. Kresťanskú cirkev a jej konfesie pripodobnil k ratolestiam na vínnom kmeni Pána Ježiša Krista a zdôraznil nutnosť spojenia každého kresťana s vínnym kmeňom Pána Ježiša, ktorý je základom a zdrojom plného života, a to tak v osobnom význame, ako aj v živote spoločenstva.

Aj toto vzácne a milé stretnutie prispelo k rozširovaniu obzoru v rámci ekumenickej spolupráce a jej budovaniu.