V CZ ECAV Košice-Terasa hostia z Afriky i Liptova

Bohatý na návštevy bol v CZ ECAV Košice Terasa 42. tohtoročný týždeň. Z africkej Tanzánie k nim prišiel duchovný Zak Malakwi, ktorý počas 20. nedele po Svätej Trojici poslúžil i Božím slovom.
Počas pobytu na východnom Slovensku prijal v Prešove vzácneho hosťa Slavomír Sabol, biskup Východného dištriktu ECAV . Zak Malakwi sa stretol s členmi oboch košických cirkevných zborov a deťmi i učiteľkami Evanjelickej materskej školy na Muškátovej ulici. Na paneli tu objavil i fotografiu dievčatka menom Pendalei, ktorú na diaľku adoptovali učiteľky škôlky. S vďakou

ocenil participáciu evanjelikov z košickej Terasy na projekte Deti Afriky, v rámci ktorého podporujú adopciou a príspevkami na vzdelávanie deti z Malekwiho zborov i výstavbu nových tried. Šľachetný projekt rozvíjajú členovia tohto zboru už niekoľko rokov vďaka priateľskej spolupráci s členmi Sliezskej cirkvi evanjelickej zo severomoravského mesta Třinec, ktorí už adopciou a inými formami pomoci podporujú viac ako sto dievčat a chlapcov z Tanzánie. Vznikla na základe priateľstva oboch farárov - Michala Klusa z Třinca a Ondreja Kolárovského z Košíc. Africký hosť na všetkých stretnutiach podčiarkol veľký význam podpory vzdelávania najmladšej generácie Tanzánie, ktoré pre ňu znamená nádej na vyššiu kvalitu života. Jeho európska návšteva pokračuje v Třinci.

Zak Malakwi bol v mladosti aj vynikajúcim atlétom a o olympijské zlato bojoval na troch olympijských hrách, kde mu bol v hode oštepom súperom i vynikajúci oštepár Jan Železný.

Ani počas uplynulej nedele neboli evanjelici z Terasy na službách Božích bez hostí – v laviciach medzi nimi sedeli sestry a bratia z CZ ECAV Liptovský Peter, ktorí už tradične absolvujú podobné návštevy striedavo vo Východnom i Západnom dištrikte ECAV. Zborová farárka Daniela Mikušová v príhovore priblížila hostiteľom históriu liptovského zboru a návšteva sa stala príležitosťou nadviazať nové priateľstvá a spoluprácu.