Sústredenie Ďateliniek vo Svätom Kríži

V dňoch 29. 7. – 2. 8. 2013 sa na evanjelickej fare vo Svätom Kríži konalo sústredenie detsko-mládežníckeho spevokolu Ďatelinky z CZ ECAV Dudince. Na sústredení sa zúčastnilo 25 detí a mládežníkov, rodičia, šoféri, technici a dirigenti.
Sústredenie bolo zamerané na opakovanie starších piesní, ale aj nácvik úplne nových piesní a prípravu nového CD. Duchovnými zamysleniami nad biblickými postavami Zachea, milosrdného Samaritána a Nehemiáša poslúžili Ľudovít Hroboň – zborový farár CZ Dudince, Katarína Devečková – seniorálna kaplánka LOS, a domáci zborový farár z CZ Svätý Kríž – Lazisko. Medzi dôležité body sústredenia v CZ Svätý Kríž – Lazisko patril aj koncert Ďateliniek v drevenom evanjelickom artikulárnom zbore 1. augusta, na ktorom sa predstavili najmä pásmom piesní, ale aj slovom. Nechýbala ani prezentácia ich CD.

Deti aj dospelí z Dudiniec si prezreli nielen drevený kostol, ale i jeho vežu a oboznámili sa s históriou a súčasnosťou cirkevného zboru. Okrem toho sa spoznali aj s dorastencami zo Svätého Kríža počas spoločného spoznávania okolia, na návšteve chránenej dielne na výrobu ručne tkaných kobercov i počas spoločných rozhovorov, súťaží a hier.

Foto: CZ Dudince