Stretnutie mužov a žien ŠZS v Richvalde

Každoročne sa v Šarišsko-zemplínskom senioráte stretávajú ženy z celého seniorátu v jednom spoločenstve. Už druhý rok sa táto akcia koná v spojení so spoločenstvom mužov, ktoré dovtedy rovnako mávalo svoje samostatné stretnutia.
Tento rok sa spoločné stretnutie mužov a žien Šarišsko-zemplínskeho seniorátu uskutočnilo 22. septembra 2013 v Richvalde. Pripravili ho koordinátori pre prácu s mužmi a ženami - manželia Ľuboš a Anna Činčurákovci v spolupráci s Cirkevným zborom ECAV Richvald a ich farárom Marekom Cingeľom. Úvodným zamyslením z F 2, 5 – 11 nám poslúžila kaplánka Viera Šoltés Tipulová. Hovorila o tom, čo znamená „Žiť v bázni pred Kristom“ – a to bola aj hlavná téma tohto nedeľného popoludnia. Potom sme sa rozdelili na mužov a ženy, kde nám bolo podané Božie slovo každej skupine osobitne manželmi Kaňuchovcami, pričom sestra farárka Olinka hovorila pre nežnejšiu časť spoločenstva a Marián pre mužskú polovicu. Základom pre obe témy bol text z Ef 5 o úlohe ženy a úlohe muža v rodine, v spoločenstve, vo svete, vo vzťahu jeden k druhému. My ženy sme sa naučili, že sme boli stvorené ako „pomoc“ pre našich manželov a máme si ich vážiť. Muži zas, že majú milovať svoje ženy a preberať zodpovednosť za svoje rodiny, ale tiež nebáť sa preberať zodpovedné úlohy v spoločnosti.

Celým stretnutím nás sprevádzala hudobná skupina KVD - kapela Východného dištriktu ECAV na Slovensku pod vedením Martina Tipula. Program nám svojím vystúpením spestrili aj deti a spevokol cirkevného zboru. Na stretnutí sa zúčastnilo asi 430 mužov a žien, z toho 123 mužov.