Stretnutie dozorcov a presbyterov GES 2016

Pod názvom Služba presbytera v CZ − pomoc duchovnému sa 25. 9. 2016 konalo stretnutie dozorcov a presbyterov Gemerského seniorátu. Hostiteľským cirkevným zborom bol CZ Dlhá Ves.
Stretnutie dozorcov a presbyterov GESTieto stretnutia neordinovaných služobníkov na vinici Pánovej majú v našom senioráte dlhú tradíciu. Je pravidlom, že témy sú aktuálne, kvalitne a dobre pripravené. Nie inak to bolo aj na tohoročnom stretnutí, na ktorom sa zúčastnilo vyše 100 účastníkov.

Tému služby presbytera v CZ a aj osobné svedectvo o nej priblížil brat Tibor Lóczy, presbyter cirkevného zboru v Gemeri. Pripomenul, že zodpovednosť a služba presbytera podľa Biblie spočíva v práci pre kráľovstvo Božie. Presbyterom má záležať aj na duchovnej stránke zboru, na misii a oni sami majú byť príkladom.