Spomienkové služby Božie v Žehni

Dňa 10. októbra 2016 na 20. nedeľu po Svätej Trojici sa konali v Cirkevnom zbore ECAV Žehňa spomienkové služby Božie pri príležitosti 25. výročia od úmrtia sestry farárky Zlatice Oravcovej.
Sestra farárka Zlatica Oravcová pôsobila v našom cirkevnom zbore 13 rokov a do povedomia širokej evanjelickej verejnosti vošla svojimi básňami. Na službách Božích sa zúčastnili aj zástupcovia Cirkevného zboru ECAV Pondelok – Hrnčiarska ves, z ktorého Zlatica Oravcová pochádzala, a prítomným sa prihovorila ich zborová dozorkyňa Milica Jozafová.

Všetkých prítomných privítal zborový dozorca Vladimír Sabol. Zvesťou Božieho slova poslúžil domáci duchovný Milan Kapitáň. Kázal na slová z Listu apoštola Pavla Filipským 1, 21: „Lebo mne žiť je Kristus a umrieť zisk“, ktoré boli životným mottom sestry farárky. Tieto slová stoja i na pamätnej tabuli v miestnom chráme Božom, ktorá bola inštalovaná pri 10. výročí jej úmrtia. Služby Božie obohatili svojím vystúpením mládežníci a spevokol. V programe zazneli aj básne Zlatice Oravcovej.

V túto nedeľu sme si zaspomínali aj na už zosnulých kazateľov slova Božieho Jána Vladimíra Staroňa a Jána Gajdoša, ktorí v cirkevnom zbore tiež pôsobili a zanechali duchovné, ale aj hmotné dedičstvo v podobe piesní v Evanjelickom spevníku, ako aj knihu Dejiny cirkevného zboru Žehňa. Služby Božie sa skončili zaspievaním piesne Milosť Pána a všetci sme sa naplnení Božou milosťou rozišli do svojich domovov.