Pamiatka posvätenia chrámu v Zemianskych Kostoľanoch

V Cirkevnom zbore ECAV Zemianske Kostoľany si 30. októbra 2016 pripomenuli 280. výročie posvätenia artikulárneho chrámu Božieho v Zemianskych Kostoľanoch. pri tejto príležitosti zasadili aj Strom reformácie.
Na slávnostných službách Božích sa zúčastnili mnohí hostia i členovia domáceho cirkevného zboru. Zvesťou slova Božieho poslúžil dôstojný brat biskup VD ECAV Mgr. Slavomír Sabol. V kázni zdôraznil to, aké dôležité je správne životné smerovanie každého človeka, aké dôležité je smerovať k Pánu Bohu a nie od Neho. Rovnako dôležitým miestom v našich životoch má byť aj chrám Boží, v ktorom nám Pán Boh ponúka dôležité usmernenia a naučenia pre náš život.

Slávnostnú atmosféru služieb Božích dotváral zborový spevokol, ktorý predniesol dve piesne pod vedením dirigentky Mgr. Miroslavy Tekely. Na tejto milej slávnosti sa zúčastnili aj velební bratia farári z Turčianskeho seniorátu ECAV, predsedníctvo SED Košeca aj farári zo Západného dištriktu ECAV ktorý susedia s naším cirkevným zborom.

Osobitnými hosťami boli aj bratia a sestry z partnerských cirkevných zborov Goleszów a Skoczów z Evanjelickej cirkvi a. v. v Poľsku, ktorí tiež poslúžili v programe svojimi piesňami. Medzi vzácnymi hosťami bola aj pani starostka obce Zemianske Kostoľany Ing. Jana Školíková s manželom a primátorka mesta Prievidza, poslankyňa Národnej rady SR - JUDr. Katarína Macháčková s manželom, ktoré sa prihovorili počas služieb Božích všetkým prítomným.

Slávnosť Pamiatky posvätenia chrámu sme ukončili zasadením stromu reformácie č. 152 v kostolnej záhrade. Strom zasadili brat biskup a prítomní farári pri príležitosti nastávajúceho 500. výročia reformácie.

Ďakujeme všetkým, ktorí akoukoľvek formou prispeli k tejto milej slávnosti. Po skončení slávnostných služieb Božích bol pre všetkých pripravený slávnostný obed. Nech je náš život neustále nasmerovaný priamo na Pána a spolu máme v srdciach slová Písm, ktoré sú napísané na oltári v Zemianskych Kostoľanoch: „Slovo Božie zostáva naveky!"