Obnovený kostol posvätil biskup

Radostné stretnutie veriacich sa uskutočnilo v nedeľu 15. septembra 2013 v obnovenom evanjelickom chráme v Závažnej Porube. Nová fasáda potvrdila, že cirkevnému zboru záleží na priestoroch, kde chválime Pána Boha.
Chrámové spoločenstvo privítal zborový dozorca Jozef Hrabovský. Starosta obce Pavel Baráni pripomenul, že v čase hospodárskej krízy (1933) Porubänia dokázali vlastnými silami a prostriedkami za šesť mesiacov vybudovať príbytok Božieho slova. Cirkevnému zboru v Závažnej Porube odovzdal pri tejto príležitosti pamätnú plaketu.

Kázňou poslúžil biskup Východného dištriktu ECAV na Slovensku Slavomír Sabol. V kázni zdôraznil: „Dom Hospodinov treba budovať nielen materiálne, ale aj duchovne. Vrátiť sa k Božím hodnotám, duchovne žiť a v obnovenom chráme sa stretávať s našim Pánom. Byť Božím človekom nielen v kostole, ale aj mimo neho...“ Chrámové spoločenstvo pozdravil aj deväťdesiatdvaročný pán farár Ján Jágerský, ktorý v Závažnej Porube ako duchovný pastier pôsobil 38 rokov. Vyznal sa, že tento kostol mu prirástol k srdcu. Vyjadril vrúcne želanie, aby do chrámu hojnejšie prichádzali ľudia a počúvali Božie slovo. Dvíhali zrak k tomu, čo nás prevyšuje. Zborový farár Vladimír Pavlík poďakoval všetkým, čo prispeli, oferovali či pomohli pri oprave fasády. Uviedol, že všetky práce sa vykonali bez pôžičky, príspevkom veriacich i vďaka finančnému daru obce a štedrosti Združenia majiteľov lesov.

Pri príležitosti 80. výročia výstavby a obnovy jubilujúci kostol posvätil biskup Slavomír Sabol. K tomuto výročiu predsedníctvo cirkevného zboru vydalo Pamätnicu a v sakristii inštalovali výstavu dokumentov zo života zboru. V závere služieb Božích modlitbou poďakovali za všetko požehnanie pri obnove a zachovávaní príbytku Božieho slova a sviatosti. V rámci služieb Božích účinkoval domáci zborový spevokol Fidelitas.