Jana Husa si pripomenuli v Partizánskej Ľupči

600. výročie upálenia Majstra Jana Husa zasvätil Cirkevný zbor ECAV Partizánska Ľupča 6. júla tohto roku hodinovým zvonením všetkých zvonov a službami Božími na Prednej Magure.
Zvony zvonili na obidvoch kostoloch a všetkých zvoniciach, nachádzajúcich sa na rozsiahlom území cirkevného zboru. Služby Božie sa konali v lone Božej prírody na Prednej Magure nad Partizánskou Ľupčou vo výške 1171 m n. m. Tento vrch sa týči nad celým dolným Liptovom. Vidno z neho na všetky dediny okolo Liptovského Mikuláša a Ružomberka.

Slávnostným kazateľom pri tejto vzácnej príležitosti bol brat farár Marián Bochnička z Liptovského Mikuláša;, liturgiou poslúžili sestra kaplánka Svetlana Bodnárová a miestny zborový farár Ján Molčan.

Po službách Božích bola zapálená vatra ako symbol bolestnej a martýrskej smrti Majstra Jana Husa, ktorá do prichádzajúcej noci končiaceho sa dňa svietila ako maják a odkaz, že potomkovia tých, čo pre Kristovo evanjelium zomierali, sú aj po 600 rokoch tu a sú vďační za dielo, odvahu a statočnosť všetkých svedkov Božej pravdy, ktorí na oltár lásky priniesli tie najväčšie obete.

Tieto netypické služby Božie, konané po prvýkrát v prírode, vysoko v horách, boli podľa prítomných veľkým povzbudením i posilnením vo viere a utužením bratsko-sesterského spoločenstva rozsiahleho ľupčianskeho cirkevného zboru.