Inštalácia zborového farára v CZ ECAV Muránska Dlhá Lúka

„Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier život kladie za ovce.“ Tieto slová z Evanjelia podľa Jána 10, 11 si zvolil za základ inštalačného príhovoru brat senior Gemerského seniorátu Jerguš Olejár pri inštalácii brata Dušana Hrivnaka, konseniora Gemerského seniorátu, za zborového farára v CZ ECAV Muránska Dlhá Lúka.
Táto milá slávnosť sa konala v rámci služieb Božích v druhú nedeľu po Veľkej noci 14. 4. 2013. Inštalačné služby Božie mali bratia senior ThDr. Jerguš Olejár, PhD., Mgr. Radovan Gdovin, Mgr. Ondrej Majling a sestry Mgr. Marta Klátiková, Mgr. Völgyiová a Mgr. Adriana Hrivnaková. Po akte inštalácie a kázni Božieho slova prítomní zástupcovia cirkevných zborov bratovi farárovi Mgr. Dušanovi Hrivnakovi zablahoželali k jeho inštalácii a všetci prosili Otca nebeského, aby mu dal zdravia a sily v jeho náročnom povolaní Duchovného pastiera. Za domáci cirkevný zbor ho pozdravil brat dozorca Ján Šturmankin slovami Písma svätého z 2M 17, 10 – 12. Poprial bratovi farárovi v mene všetkých členov cirkevného zboru hojnosť Božieho požehnania, aby po mnohé roky mohol byť v našom cirkevnom zbore rozsievateľom Božieho slova a dobrým hospodárom na vinici Pánovej. Nech pod jeho vedením sa stádo oviec v košiari viery rozmnožuje. Počas pôsobenia zborového brata farára Mgr. Dušana Hrivnaka medzi nami mu chceme byť stádom, ktoré ho bude nasledovať. Nech pod jeho vedením, s pomocou všetkých nás náš muránskodlholúcky cirkevný zbor je hrdý na to, že je evanjelický augsburského vyznania. Nech láska, s ktorou sme ho i jeho milú rodinku prijali, pretrvá mnoho rokov.

Všetci prítomní bratia a sestry vo viere, hostia i domáci, odchádzali z týchto slávnostných služieb Božích naplnení radosťou a Božím pokojom.

,,Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier život kladie za ovce. Nájomník a ten, čo nie je pastier, a ovce nie sú jeho, keď vidí prichádzať vlka, opúšťa ovce a uteká, a vlk ich chytá a rozháňa; nájomník uteká, pretože je nájomník, a nedbá o ovce. Ja som dobrý pastier: poznám svoje a mňa poznajú moje, ako ma pozná Otec, aj ja znám Otca, a život kladiem za ovce.“ Ján 10, 11 – 15

Nech tieto slová sprevádzajú nášho zborového brata farára Mgr. Dušana Hrivnaka po celý jeho život.