Inštalácia brata farára Mariána Krivuša

V sobotu 13. apríla 2013 sa v Evanjelickom a. v. kostole Dr. Martina Luthera vo Vrútkach konala slávnostná inštalácia ThDr. Mariána Krivuša do úradu zborového farára.
Nezainteresovaný by si pomyslel – inštalácia elektrospotrebiča či softvéru, respektíve nová inštalácia rozvodov, ale my evanjelici vieme, že inštalácia znamená ešte aj niečo iné. Inštalovať farára do cirkevného zboru znamená, že zvolený farár je slávnostne uvedený do funkcie zborového farára. Takáto inštalácia sa uskutočnila aj v našom evanjelickom cirkevnom zbore vo Vrútkach. V sobotu 13. apríla o 10.00 hod. sa zhromaždili bratia farári a sestry farárky z okolitých cirkevných zborov, ako aj uvádzajúci brat senior TUS Mgr. Jozef Havrila a slávnostný kazateľ brat emeritný biskup VD Mgr. Igor Mišina, pred vchodom do nášho Ev. a. v. kostola Dr. Martina Luthera. V kostole už čakalo celé zhromaždenie kresťanov, ktorí chceli byť prítomní tejto slávnostnej chvíli uvedenia brata farára ThDr. Mariána Krivuša do úradu zborového farára.

Priebeh služieb Božích bol príjemne okorenený spevom zborového spevokolu, básňou, pozdravmi hostí z Tisovca, pána primátora Ing. Miroslava Mazúra a zástupkyne rímskokatolíckej farnosti pani Blahušiakovej. V inštalačnom príhovore brat senior pripomenul dôležitosť služby, ale aj pevnosti a vytrvalosti v zápasoch o poznanie pravej viery. Hovoril aj o radostiach i ťažkostiach farárskeho života. Brat biskup pripomenul dôležitosť pomocníkov na vinici Pánovej, ale aj istotu, že tí, ktorí chodia v mene Pánovom, budú v radosti pozvaní do nebies.

Chceme sa poďakovať Pánu Bohu, že v krátkom čase dal kazateľa do nášho cirkevného zboru a nemusel byť dlho administrovaný. Ďakujeme aj za to, že sa môžeme ďalej podieľať na budovaní cirkvi nevesty Kristovej na tejto zemi. Nech nás Pán chráni a vedie po svojich cestách – jednotlivcov, ale aj celú svoju cirkev.

Foto: br. Petrovič ml.