Deň plný Božích darov na Gemeri

V nedeľu 29. septembra 2013 sa cirkevníci z Hrachova vybrali na zborový výlet zo západnej do východnej časti Gemera - navštívili Nižnú Slanú, Kobeliarovo, Betliar a Gemerskú Polomu.
„Lepšie počasie sme si ani nemohli vymodliť!“ Táto veta zaznela z úst nejedného člena CZ Hrachovo. Našou prvou zastávkou bol CZ Nižná Slaná, kde sme s miestnymi veriacimi a ich bratom farárom Miroslavom Maťom slávili spoločné služby Božie, na ktorých kázal hrachovský farár. Po občerstvení na farskom dvore sme sa presunuli do neďalekého Kobeliarova, kde nás čakala prehliadka Pamätného domu P. J. Šafárika. V ňom sme sa, najmä vďaka zanietenému výkladu starostu obce – pána Jaroslava Nemčka, dozvedeli veľa zaujímavých a nových informácií zo života tejto veľkej postavy nášho národa. Zaujal nás aj útulný kobeliarovský kostolík. Po obede v Betliari si niektorí z nás prezreli tamojší kaštieľ, iní sa poprechádzali po parku alebo posedeli pri káve.

Poslednou zastávkou nášho výletu bola Gemerská Poloma, kde nás už čakali sestry z miestneho zboru. Mnohých z nás nadchla baroková krása výzdoby polomského kostola, o ktorom nám porozprávala domáca sestra farárka Janka Maťová. Pri pohostení, ktoré pre nás pripravili, nasledovali vzájomné rozhovory o radostiach, ale aj problémoch našich cirkevných zborov. Potom nás už čakala iba cesta domov, počas ktorej sme Pánu Bohu neďakovali iba za pekné počasie, ale aj za krásu prírody, architektúry, a najmä za spoločenstvo, ktoré sme mali s bratmi a so sestrami zo spomínaných zborov.