Nový Dom seniorov AGAPÉ vo Svätom Jure

Nové zariadenie sociálnych služieb vo Svätom Jure začalo svoju činnosť od 1. septembra 2013. Budova Domu seniorov AGAPÉ sa nachádza sa v historickom centre Svätého Jura s výhľadom na Malé Karpaty.
Registráciu vydal Bratislavský samosprávny kraj pre „Neziskovú organizáciou Diaconia Svätý Jur“, ktorú založili AGAPÉ, účelové zariadenie ECAV so sídlom vo Svätom Jure, a Evanjelické diakonické dielo Gallneukirchen v Rakúsku. Toto partnerstvo je jedinečnou črtou tohto diela. Evanjelické diakonické dielo Gallneukirchen, historický partner Evanjelickej diakonie na Slovensku, má 139-ročnú tradíciu a asi 3000 zamestnancov. Vo svojich programoch sa venuje zdravotne ťažko postihnutým, seniorom, prevádzkuje nemocnice a vzdelávacie zariadenia. Spolupráca AGAPÉ s týmto partnerom predstavuje novú možnosť využitia diakonických skúseností evanjelikov Európy u nás na Slovensku.

Budova nového domu seniorov bola postavená z prostriedkov AGAPÉ a rakúskeho partnera, z darov a pôžičiek z domova i zo zahraničia. So súhlasom ECAV sa rakúsky partner stal 30-percentným vlastníkom budovy.

Dom seniorov AGAPÉ ponúka 20 pohodlných izieb pre 40 obyvateľov; každá má vlastnú kúpeľňu a WC. Sociálne služby sú k dispozícii v programoch: Domov sociálnych služieb, Zariadenie pre seniorov a Zariadenie opatrovateľskej služby. Do programu Penzión pre dôchodcov s ubytovaním v izbách s kuchynskou linkou sa môžu zapojiť aj záujemcovia bez určenej odkázanosti. V zariadení sa nachádza jedáleň určená aj na služby Božie, spoločenské miestnosti, kuchyňa, rehabilitácia, práčovňa. Odborné služby 15 spolupracovníkov vedie skúsená liečebná pedagogička. V súčasnosti sa koná výber spolupracovníkov a prvých obyvateľov.