Gemerský seniorát

mapa Seniorský úrad: Šafárikova 5, 048 01 Rožňava
Telefón: 058/732 50 66, 0918 828 353
E-mail: ges@ecav.sk
Web: www.gesecav.sk
Administrátor seniora: ThDr. Jerguš Olejár, PhD.
Konseniori: Mgr. Dušan Pavel Hrivnak (CZ Muránska Dlhá Lúka), Mgr. Radovan Gdovin (CZ Dobšiná)
Seniorálny dozorca: Ing. Ján Štefan (CZ Rožňava)
Seniorálna kaplánka: Mgr. Ľubica Gdovinová, 0911 591 402

Mapa seniorátu: klikni na obrázok
Rýchle vyhľadávanie: Ctrl + F

Cirkevné zbory: Betliar, Čierna Lehota, Dlhá Ves, Dobšiná, Gemerská Poloma, Gemerské Teplice, Chyžné, Jelšava, Kameňany, Koceľovce, Kunova Teplica, Mokrá Lúka, Muránska Dlhá Lúka, Nandraž, Nižná Slaná – Kobeliarovo, Ochtiná, Ratková, Ratkovské Bystré, Rejdová, Revúca, Roštár, Rozložná, Rožňava, Rožňavské Bystré, Sirk, Slavošovce, Šivetice, Štítnik, Vlachovo, Vyšná Slaná (30)

Betliar
Ev. a. v. farský úrad, 049 21 Betliar 260; 058/79 831 05; betliar@ecav.sk; cirkevný zbor je administrovaný z Rožňavy (ThDr. Jerguš Olejár, PhD.); zborový dozorca: Viliam Grieger; kantor: Ján Červenák; 9:00 (GES)

Čierna Lehota
Ev. a. v. farský úrad, Čierna Lehota 59, 049 36 p. Slavošovce; 058/79 99 155; ciernalehota@ecav.sk; zbor je administrovaný z Koceľoviec (Mgr. František Lompart); zborová dozorkyňa: Kvetoslava Zacharová; kantorky: Kvetoslava Gallová, Mgr. Katarína Pukanská; 12:15 (GES)

Dlhá Ves
Ev. a. v. farský úrad, Kostolná 179, 049 55 Dlhá Ves; 058/792 81 02, 0904 255 427; zbor je administrovaný z Rožňavy (Mgr. Viliam Solárik); zborový dozorca: Ing. Zoltán Ferdinand; 11:30 Dlhá Ves, 13:00 Kečovo 1. a 3. nedeľa, 11:00 Ardovo 3. nedeľa v mesiaci (GES)

Dobšiná
Ev. a. v. farský úrad, Zimná 108, 049 25 Dobšiná; 0918 828 348; dobsina@ecav.sk; www.ecavdobsina.sk; Mgr. Radovan Gdovin − zborový farár-konsenior; zborový dozorca: Ing. Ján Mihok; kantorky: Gizela Gecelovská, Ivana Takáčová; 9:00 Dobšiná, 14:00 Dobšiná nemecké 1x za mesiac, Mlynky podľa dohody (GES)

Gemerská Poloma
Ev. a. v. farský úrad, Súľovská 77, 049 22 Gemerská Poloma; 058/795 01 16, 0918 828 372; gem.poloma@ecav.sk; Mgr. Janka Maťová – zborová farárka; zástupca zborového dozorcu: Ján Očkaik; kantor: Ján Červenák; 10:30 (GES)

Gemerské Teplice
Ev. a. v. farský úrad, 049 16 Gemerské Teplice 63; 0903 135 443; zbor je administrovaný z Jelšavy (Mgr. Ivan Bojna); zborový dozorca: neobsadené; kantor: Ladislav Tomes; 11:00 Gemerské Teplice 1. nedeľa, Gemerský Milhosť 2. nedeľa, ďalšie nedele podľa dohody (GES)

Chyžné
Ev. a. v. farský úrad, Chyžné 51, 049 18 p. Lubeník; 0918 828 314, www.efach.websnadno.cz; Mgr. Emília Völgyiová – námestná farárka; zborový dozorca: Ondrej Málik; kantorky: Danka Smidtová st., Danka Smidtová ml.; 9:30 Revúcka Lehota, 11:00 Chyžné; 13:00 Lubeník a 8:30 Magnezitovce striedavo; 13:00 Kopráš 1x za mesiac (GES)

Jelšava
Ev. a. v. farský úrad, Nám. SNP 488, 049 16 Jelšava; 058/448 20 65, 0903 135 443; jelsava@ecav.sk; Mgr. Ivan Bojna − námestný farár; zborový dozorca: MVDr. Milan Kolesár; kantor: Ladislav Tomes; 9:00 Jelšava, 17:00 Domov s opatrovateľskou službou 4. nedeľa v mesiaci (GES)

Kameňany
Ev. a. v. farský úrad, 049 62 Kameňany; 0903 135 443; zbor je administrovaný z Jelšavy (Mgr. Ivan Bojna); zástupca zborového dozorcu: František Molnár; kantor: Ladislav Tomes; 14:00 Kameňany 4. nedeľa v mesiaci (GES)

Koceľovce
Ev. a. v. farský úrad, Koceľovce 31, 049 35 p. Ochtiná; 058/793 19 09; Mgr. František Lompart − zborový farár; zborová dozorkyňa: Božena Tomková; kantorka: Erika Šmiáková; 11:00 Koceľovce, 9:30 Slavoška každá 2. nedeľa, 9:30 Markuška každá 2. nedeľa, 13:30 a 15:00 Hanková a Brdárka striedavo (GES)

Kunova Teplica
Ev. a. v. farský úrad, 049 32 Kunova Teplica; 058/792 81 02, 0904 255 427; zbor je administrovaný z Rožňavy (Mgr. Viliam Solárik); zborová dozorkyňa: Marta Balázsová; 14:30 Kunova Teplica 2. nedeľa v mesiaci, 13:00 Plešivec 2. nedeľa (GES)

Mokrá Lúka
Ev. a. v. farský úrad, 050 01 Mokrá Lúka 232; 0918 828 373; Mgr. Marta Klátiková − zborová farárka; zborová dozorkyňa: Margita Paličková; kantor: Ing. Igor Klátik; 9:30 (GES)

Muránska Dlhá Lúka
Ev. a. v. farský úrad, Muránska Dlhá Lúka 126, 050 01 Revúca; 058/443 33 13; www.ecavmdl.webnode.sk; Mgr. Dušan Pavel Hrivnak − zborový farár-konsenior; zborový dozorca: Ján Šturmankin; kantorka: Zuzana Petrovičová; 10:00 Muránska Dlhá Lúka; Muráň podľa dohody (GES)

Nandraž
Ev. a. v. farský úrad, Nandraž, 049 61 p. Rákoš; 058/443 33 13; zbor je administrovaný z Muránskej Dlhej Lúky (Mgr. Dušan Pavel Hrivnak); zborový dozorca: Július Kriak; kantorka: Katarína Šedivá; 14:00 Nandraž 2. nedeľa v mesiaci, 13:00 Rákoš 2. nedeľa v mesiaci (GES)

Nižná Slaná – Kobeliarovo
Ev. a. v. farský úrad, Letná 39, 049 23 Nižná Slaná; 0905 210 582; niznaslana@ecav.sk; Mgr. Miroslav Maťo − námestný farár; zboroví dozorcovia: Ing. Marián Turic (Nižná Slaná a Henckovce), Emília Kolesárová (Kobeliarovo); kantorka: Martina Nemčková; 8:00 Kobeliarovo, 9:30 Nižná Slaná, 11:00 Henckovce (GES)

Ochtiná
Ev. a. v. farský úrad, 049 35 Ochtiná 150; 0905 874 096; Martin Dudáš − diakon; zborová dozorkyňa: Kvetoslava Nemčková; kantori: Milan Leng, Eva Barciová ml.; 10:00 Ochtiná, 13:15 Rochovce (GES)

Ratková
Ev. a. v. farský úrad, 982 65 Ratková 2; 047/549 12 15; zbor je administrovaný z Ratkovského Bystrého (Mgr. Miroslav Kerekréty); zborový dozorca: Ivan Bakoš; 11:00 Ratková 1. a 3. nedeľa, 11:00 Španie Pole a 13:00 Sása 2. nedeľa v mesiaci, Ploské nepravidelne (GES)

Ratkovské Bystré
Ev. a. v. farský úrad, 982 66 Ratkovské Bystré 62; 047/549 12 15; Mgr. Miroslav Kerekréty − námestný farár; zborový dozorca: Vladimír Ďuriška; 9:30 Ratkovské Bystré, 11:00 Hrlica 4. nedeľa v mesiaci, Krokava nepravidelne (GES)

Rejdová
Ev. a. v. farský úrad, Rejdová 33, 049 26 Rejdová; zbor je administrovaný z Vyšnej Slanej (Mgr. Karmen Želinská); zborová dozorkyňa: Zuzana Garanová; kantorka: Jarmila Dorová; 9:30 (GES)

Revúca
Ev. a. v. farský úrad, Francisciho 19, 050 01 Revúca; 058/442 18 62, 0918 828 311; revuca@ecav.sk; Mgr. Ing. Danica Hudecová − námestná farárka; zborová dozorkyňa: Ing. Želmíra Rekenová; kantorka: Jana Januchová; 9:30 Revúca, 14:30 Stanica opatrovateľskej služby 1. a 3. nedeľa, 16:00 nemocnica 1., 2. a 3. nedeľa v mesiaci (GES)

Roštár
Ev. a. v. farský úrad, Roštár 23, 049 35 p. Ochtiná; zbor je administrovaný z Koceľoviec (Mgr. František Lompart); zborová dozorkyňa: Mária Romančíková; 8:30 Roštár každá 2. nedeľa, 14:00 Petrovo 1. nedeľa v mesiaci (GES)

Rozložná
Ev. a. v. farský úrad, Rozložná, 049 32 p. Štítnik; zbor je administrovaný z Koceľoviec (Mgr. František Lompart); 14:00 Rozložná 1. nedeľa v mesiaci, 14:00 Gočaltovo 3. nedeľa v mesiaci (GES)

Rožňava
Ev. a. v. farský úrad, Šafárikova 5, 048 01 Rožňava; 058/732 50 66, 0918 828 353 Olejár, 0908 324 755 Olejárová, 0904 255 427 Solárik; roznava@ecav.sk; www.ecav-rv.sk; ThDr. Jerguš Olejár, PhD. − zborový farár-senior, Mgr. Ľubica Olejárová, PhD. − zborová farárka, Mgr. Viliam Solárik − zborový farár (maďarská stanica); zborový dozorca: Ing. Ján Štefan; kantori: Mgr. Janka Tomášiková, Zoltán Kovács; 8:30 Rožňava maď., 10:00 slov., 9:00 Domov dôchodcov, 11:00 Nemocnica sv. Barbory; 9:45 Jovice 1. nedeľa v mesiaci maď., 15:00 Čučma 1. nedeľa maď., 10:00 Kružná 2. a 4. nedeľa maď., 13:00 Rudná 5. nedeľa maď., streda 9:30 zariadenie pre seniorov Čučma (GES)

Rožňavské Bystré
Ev. a. v. farský úrad, 049 31 Rožňavské Bystré 76; 0911 224 672; roz.bystre@ecav.sk; Mgr. Peter Székely − námestný farár; zborová dozorkyňa: Marta Lajčáková; 8:30 Rakovnica, 10:00 Rožňavské Bystré (GES)

Sirk
Ev. a. v. farský úrad, 049 64 Sirk 75; 058/443 33 13; Mgr. Adriana Hrivnaková − námestná farárka; dozorkyňa: Jarmila Ďuríková; kantorka: Janka Valková; 13:00 Sirk, 15:00 Turčok nepravidelne (GES)

Slavošovce
Ev. a. v. farský úrad, 049 36 Slavošovce 161; 058/799 91 55; zbor je administrovaný z Koceľoviec (Mgr. František Lompart); zborový dozorca: Bc. Július Lalik; kantorka: Andrea Vojtová; 10:00 (GES)

Šivetice
Ev. a. v. farský úrad, 049 15 Šivetice; 0903 135 443; zbor je administrovaný z Jelšavy (Mgr. Ivan Bojna); zborový dozorca: Tibor Balážik; kantor: Ladislav Tomes; 14:00 Šivetice 3. nedeľa v mesiaci, 13:00 Prihradzany 4. nedeľa v mesiaci, Mikolčany a Nováčany podľa dohody (GES)

Štítnik
Ev. a. v. farský úrad, Teplická 208, 049 32 Štítnik; 0940 716 740; stitnik@ecav.sk; Mgr. Daniel Gdovin − zborový kaplán, administruje Mgr. František Lompart (Koceľovce); zborový dozorca: Miloš Gallo-Barnák; kantorka: Erika Šmijáková; 9:00 Honce, 10:30 Štítnik (GES)

Vlachovo
Ev. a. v. farský úrad, Kamenná 137, 049 24 Vlachovo; 058/795 91 98, 0908 970 100, 0918 828 319; vlachovo@ecav.sk; www.ecav-vlachovo.szm.com; Mgr. Martina Gdovinová − zborová farárka; zborový dozorca: Ján Lipták; kantori: Paulína Hrubošová, Lukáš Hajdúk; 9:30 Vlachovo, 11:00 Gočovo (GES)

Vyšná Slaná
Ev. a. v. farský úrad, 049 26 Vyšná Slaná 185; 058/794 01 46; vysnaslana@ecav.sk; Mgr. Karmen Želinská − zborová farárka; zborový dozorca: Miloš Klima; kantor: Ing. Ján Bezek; 11:00 (GES)


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart