Oslavy 400. výročia ŽS pokračujú v Bytči

Po včerajšej ďalšej časti osláv 400. výročia Žilinskej synody, ktoré sa konajú v rámci II. evanjelických cirkevných dní v Žiline, dnes, v nedeľu 4. 7. 2010, pokračujú oslavy v Bytči. Očakávame aj návštevu Ivety Radičovej a predsedu ŽSK Juraja Blanára.
Do Bytče – mesta spätého so životom Juraja Turzu a Eliáša Lániho – hlavných postáv Žilinskej synody v roku 1610, do Sobášneho paláca v Bytči, kde sa konajú viaceré spomienkové podujatia od 10.00 hod. od spomienkových služieb Božích až do odhalenia pamätnej tabule o 15.00 hod. zavíta aj pani Iveta Radičová, naša budúca premiérka.

S pozdravným príhovorom vystúpi predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Predstavitelia zahraničných cirkví, ktorí boli prítomní na oslavách v Žiline, dnes budú kázať v evanjelických kostoloch v Žiline a okolí.