Srbské deti už po tretí raz na Slovensku

V poradí 3. medzinárodný slovensko-srbský tábor, ktorý zorganizoval CZ ECAV Podlužany, sa konal od 13. do 19. júla 2014 v Račkovej doline. Potvrdil zmysel a požehnanie našej rozbehnutej spolupráce.
Aj tento rok Cirkevný zbor ECAV Podlužany pozval na týždenný biblický misijný tábor deti z náhradných, ohrozených a sociálne slabých rodín zo Srbska. Nielen deti, ale aj vedúci z obidvoch krajín sa na tretí spoločný pobyt veľmi tešili. Všetko bolo pripravené a v nedeľu sme sa mali stretnúť v Horskom hoteli Akademik na spoločnej večeri. Pre zbytočné prieťahy na hranici, kde si našich hostí podržali takmer 6 hodín, sme sa mohli navečerať a ubytovať až pred polnocou.

Hlavná téma tábora znela: Audiencia u kráľa (kráľovná Ester) a tej boli prispôsobené aj ranné skupinky, na ktoré nadväzovalo večerné vyučovanie. Spolu 88 účastníkov mohlo absolvovať bohatý športový program, výlet do Kvačianskej doliny na Mlyny v Oblazoch, plaváreň, bowling, Tarzániu, bobovú dráhu, tyčový futbal, tvorivé dielne... Nechýbal ani tradičný srbský deň, počas ktorého sa varili tradičné srbské jedlá pre všetkých účastníkov. Prežili sme spolu krásne chvíle a každý jeden deň sme sa snažili využiť na maximum. Preto nás všetkých bude dlho hriať ten krásny pocit vzájomného prijatia a priateľstva veriacich ľudí hlboko v našich srdciach.

Naše poďakovanie patrí hlavnému partnerovi medzinárodného tábora – Rádu Sv. Lazara – Slovensko, ochotným sponzorom – jednotlivcom, firmám a cirkevným organizáciám za podporu nášho spoločného projektu. Bez ich pomoci by sme nemohli zaplatiť pobyt srbských detí na Slovensku. Poďakovanie patrí aj všetkým vedúcim a vyučujúcim. Nadovšetko vďaka patrí Pánu Bohu za Jeho pomoc, ochranu a požehnanie celého pobytu a našej viacročnej spolupráce.