Nová duchovná opera „Hrad prepevný“

Slovenský hudobný skladateľ Víťazoslav Kubička pripravuje k blížiacemu sa 500. výročiu reformácie novú duchovnú operu s názvom Hrad prepevný, venovanú osobnosti Martina Luthera s akcentom na Kristovo posolstvo ľudstvu.
V hlavných úlohách sa predstavia Marianna Gelenekyová, Andrea Hulecová, Roman Krško a Peter Šubert. Spoluúčinkovať bude Dievčenský spevácky zbor Rozhlasu a televízie Slovenska, miešaný spevácky zbor ANIMA CANTANDA a Spevokol cirkevného zboru ECAV Kežmarok. Hudobného naštudovania sa ujme dirigent Adrián Kokoš. Režisérom bude Michal Babiak. Na príprave opery sa podieľa aj evanjelický farár Roman Porubän, ktorý vedie Spevokol cirkevného zboru ECAV Kežmarok.

Prvé predstavenia sa budú konať v artikulárnom kostole v Kežmarku (7. 7. 2017), ako aj v Prešove a Modre. Záujem o uvedenie tejto opery prejavili aj slovenskí evanjelici v Rumunsku a Srbsku.

Slávnostná premiéra opery Hrad prepevný sa uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave v deň výročia reformácie 31. 10. 2017 v sprievode Symfonického orchestra RTVS pod taktovkou dirigenta Adriána Kokoša.

Nová opera zameraná na osobnosť reformátora vzniká desať rokov od uvedenia duchovnej opery od Víťazoslava Kubičku s názvom „Martin Luther“. Pripomeňme, že táto opera mala premiéru 22. mája 2005 vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave a počas 19 predstavení ju videlo asi 14 000 divákov, a to na Slovensku, ako aj v Českej republike

Na všetky predstavenia novej duchovnej opery Hrad prepevný srdečne pozývame!

Bližšie informácie: Víťazoslav Kubička, vitokubicka@gmail.com, 0907 287 603