Pozvanie na 13. seniorálne stretnutie k 500. výročiu reformácie do Nitry

Bratia a sestry,
pozývame Vás do Nitry, kde sa v nedeľu 24. septembra 2017 uskutoční stretnutie evanjelikov Dunajsko-nitrianskeho seniorátu „Oslobodení Božou milosťou“ pri príležitosti 500. výročia reformácie.
13. seniorálne stretnutie v rámci projektu „Oslobodení Božou milosťou“ sa začne slávnostnými službami Božími so spoveďou a Večerou Pánovou v Ev. a. v. chráme Božom v Nitre o 10.00 hodine.
Kázať bude biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Slovinskej republike Geza Filo. Liturgovať budú generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, dištriktuálny biskup Západného dištriktu Milan Krivda, senior Dunajsko-nitrianskeho seniorátu Ján Jančo a ďalší duchovní z Dunajsko-Nitrianskeho seniorátu seniorátu.
V rámci služieb Božích bude odovzdané ocenenie predsedovi Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanovi Belicovi a primátorovi mesta Nitra Jozefovi Dvončovi.
Spievať bude Nitriansky evanjelický spevokol a spevokol z detskej besiedky v Nitre.

Duchovno-kultúrny program sa začne o 15.00 hod. Prednášku o histórii reformácie v Dunajsko-nitrianskom senioráte prednesie ThDr. Martin Riecky.
Do programu prispejú zborové spevokoly z Nesvád a Diakovec, sólisti aj vzácni hostia - spevokol zo Švédskej evanjelickej cirkvi.
Predsedníctvo ECAV na Slovensku odovzdá pamätné medaily k 500. výročiu reformácie významným osobnostiam Dunajsko-nitrianskeho seniorátu.
Na záver predsedníctvo Dunajsko-nitrianskeho seniorátu odovzdá putovnú štandardu reformácie predsedníctvu Bratislavského seniorátu, kde sa bude konať posledné z radu seniorálnych stretnutí k 500. výročiu reformácie, a to v Modre-Kráľovej 15. októbra 2017.

SRDEČNE VÁS POZÝVAME!