Evanjelické služby Božie vysielané v médiách

EVANJELICKÉ SLUŽBY BOŽIE V ROKU 2016

RTVS – Slovenská televízia

DVOJKA (spravidla o 10.00 hod.)

14. februára – 1. pôstna nedeľa – Dubové (CZ Ostrá Lúka)
25. marca – Veľký piatok – Giraltovce
7. júla (štvrtok) – V. evanjelické cirkevné dni – Békešská Čaba (Maďarsko)
25. septembra (nedeľa) – Ordinácia novokňazov – Bardejov
31. októbra (pondelok) – Pamiatka reformácie – Sliač (CZ Hronsek)
20. novembra – Brezno - 210. výročie narodenia a 150. výročie úmrtia superintendenta Karola Kuzmányho, prvého podpredsedu Matice slovenskej
27. novembra – 1. adventná nedeľa – Rimavská Sobota
25. decembra – 1. slávnosť vianočná – Nove Mesto nad Váhom

RTVS – Slovenský rozhlas

(Rádio Slovensko a Rádio Regina – spravidla
každú 4. nedeľu v mesiaci o 9.05 hod., na Veľký piatok a Štedrý večer)

24. januára –Trnava (BAS)
28. februára – Štrba (TAS)
25. marca – Veľký piatok – České Brezovo (NOS)
3. apríla – Vyšná Kamenica (KOS)
24. apríla – Čankov (DNS)
22. mája – Vranov nad Topľou (ŠZS)
26. júna – Baďan (HOS)
24. júla – Trenč. Stankovce (POS)
28. augusta – Sučany (TUS)
25. septembra – Hrušovo (RIS)
23. októbra – Slavošovce (GES)
27. novembra – Turá Lúka (MYS)
24. decembra – Štedrý večer – Kremnica (ZVS)
25. decembra – Jasenová (LOS)


Evanjelické služby Božie v médiách v roku 2015

RTVS – Slovenská televízia, Dvojka

(Začiatok spravidla o 10.00 hod., ak nebude oznámené inak)

1. pôstna nedeľa – 22. februára – Adamovské Kochanovce
Veľký piatok – 3. apríla – Veľký Krtíš
Deň víťazstva nad fašizmom 8. mája – Trenčianske Stankovce

70. výročie ukončenia 2. svetovej vojny
(spolu s Ekumenickou pastoračnou službou OS a OZ SR)
Ordinácia novokňazov – 1. augusta (sobota) – Krupina
200. výročie narodenia Ľ. Štúra – 25. októbra – Uhrovec
Pamiatka reformácie – 31. októbra (sobota) – Kuková
1. adventná nedeľa - 29. novembra – Martin
1. slávnosť vianočná – 25. decembra – Modra-Kráľová - 9.30


RTVS – Slovenský rozhlas


(Rádio Slovensko a Regina – spravidla každú 4. nedeľu v mesiaci o 9.05 hod., na Veľký piatok a Štedrý večer)

25. januára – Príbelce
22. februára – Opiná
22. marca – Moravské Lieskové
3. apríla – Veľký piatok – Poprad-Veľká
26. apríla – Bohunice
24. mája – Chmeľov
28. júna – Dudince
5. júla – Sviatok Cyrila a Metoda – Branč
26. júla – Zvolen
23. augusta – Skalica
27. septembra - Hlboké - 10.00 hod. - Rádio Regina - mimoriadny priamy prenos zo SB pri príležitosti slávnostného otvorenia novej expozície v Pamätnej izbe J. M. Hurbana v Hlbokom
27. septembra – Svätý Jur
25. októbra – Tisovec
22. novembra – Štítnik
24. decembra – Štedrý večer – Ružomber - 16.05 hod.
27. decembra – Lazy pod Makytou - 9.05


Televízia TA3

5. apríla – 1. slávnosť veľkonočná – Čataj (CZ Veľký Grob – Čataj)
24. decembra – štedrovečerné služby Božie z Ev. a. v. kostola v Trnave o 17.00 hod.


Evanjelické služby Božie v médiách v roku 2014

RTVS – Slovenská televízia, Dvojka

(Začiatok spravidla o 10.00 hod., ak nebude oznámené inak)

9. marec – 1. pôstna nedeľa – Marhaň
18. apríl – Veľký piatok – Lubina
28. jún (sobota) – IV. evanjelické cirkevné dni – Spišská Nová Ves
26. júl (sobota) – ordinácia novokňazov – Prešov
14. september – 330. výročie narodenia a 265. výročie úmrtia Mateja Bela – Očová
31. október (piatok) – Pamiatka reformácie – Malá Čalomija - 17.00 hod.
30. november – 1. adventná nedeľa – Sládkovičovo
25. december – 1. slávnosť vianočná – Opiná

Televízia TA3

21. apríl - 1. slávnosť veľkonočná - Piešťany
24. december - Štedrý večer - Vrbové - 16.30 hod.

RTVS – Slovenský rozhlas

(Rádio Slovensko a Regina – spravidla každú 4. nedeľu v mesiaci o 9.05 hod., na Veľký piatok a Štedrý večer)

26. január – Príbovce
23. február – Zemianske Podhradie
23. marec – Iliašovce
18. apríl – Veľký piatok – Komárno
27. apríl – Hronsek
25. máj – Košice
22. jún – Tomášovce
27. júl – Liptovský Ondrej
24. august – Banská Štiavnica
28. september – Bratislava-Petržalka
26. október – Košariská
23. november – Rimavská Sobota
24. december – Štedrý večer – Kladzany - 17.00 hod.
28. december – Betliar


Evanjelické služby Božie v médiách v roku 2013

RTVS – Slovenská televízia, Dvojka

(Začiatok spravidla o 10.00 hod., ak nebude oznámené inak)

9. február (sobota) – 200. výročie narodenia Sama Tomášika – Chyžné
17. február – 1. pôstna nedeľa – Hybe
29. marec – Veľký piatok – Nižný Skalník (CZ Hrachovo)
27. júl (sobota) – ordinácia novokňazov – Vranov n/T
11. august – 350. výročie narodenia Daniela Krmana ml. – Myjava
31. október (štvrtok) – Pamiatka reformácie – Bystré
1. december – 1. adventná nedeľa – Kráľ (CZ Tornaľa)
25. december – 1. slávnosť vianočná – Skalica />

TA3

31. marec - 1. slávnosť veľkonočná - Sládkovičovo
24. december - Štedrý večer - Bratislava-Rača

RTVS - Slovenský rozhlas

(Rádio Slovensko a Regina - spravidla každú 4. nedeľu v mesiaci o 9.05 hod., Veľký piatok a Štedrý večer)

27. január – Vrútky
24. február – Richvald
24. marec – Nesvady
29. marec – Veľký piatok – Liptovský Ján - 16.00
28. apríl – Holíč
26. máj – Levoča
23. jún – Ostrá Lúka
5. júl – Sviatok Cyrila a Metoda – Branč - 10.00 hod.
28. júl – Sirk
25. august – Ladzany
22. september – Gelnica
27. október – Dobroč
24. november – Lehota nad Rimavicou (CZ Rimavská Baňa)
22. december – Stará Turá
24. december – Štedrý večer – Bratislava, Legionárska


Evanjelické služby Božie v médiách v roku 2012

RTVS – Slovenská televízia, Dvojka

(spravidla o 10.30 hod., ak nebude oznámené inak)

26. februára – 1. pôstna nedeľa (aj SRo) – Ľubica; 10.30 hod.
6. apríla – Veľký piatok – Hanušovce nad Topľou; 10.30 hod.
30. júna (sobota) – III. ev. cirkevné dni – Lučenec; 9.30 – 11.00 hod.
28. júl (sobota) – ordinácia novokňazov – Michalovce; 10.30 hod.
16. septembra – 150. výročie založenia ev. gymnázia – Revúca; 10.00 hod.
31. októbra (streda) – Pamiatka reformácie – Málinec; 17.00 hod.
2. decembra – 1. adventná nedeľa – Bátovce; 10.30 hod.
1. slávnosť vianočná – Dunajská Lužná; 10.30 hod.

Televízia TA3 - 24. 12. - štedrovečerné služby Božie v Bratislave-Petržalke, 15.30 hod.

Slovenský rozhlas

(Rádio Slovensko, Regina - každú 4. nedeľu v mesiaci o 9.04 hod., Veľký piatok a Štedrý večer)

6. január – Zjavenie Krista Pána mudrcom – Piešťany
22. január – Kšinná
26. február – Merník
25. marec – Nové Sady
22. apríl – Liptovská Porúbka
6. apríla – Veľký piatok – Horná Mičiná
27. máj – Častkov
24. jún – Vlachovo
22. júl – Pliešovce
26. august – Mníšek nad Hnilcom
23. september – Kalinovo
28. október – Spišská Belá
25. november – Bratislava-Dúbravka
23. december – Slovenské Pravno
24. decembra – Štedrý večer – Podlužany


Evanjelické služby Božie v médiách v roku 2011

Slovenská televízia

(STV 2 – spravidla o 10.30 hod., ak nebude oznámené inak)

13. marec – Zvolenská Slatina – 1. nedeľa pôstna – káže P. J. Soták
22. apríl – Nitrianska Streda – Veľký piatok – káže M. Klátik
30. júl – Púchov – ordinácia novokňazov – káže S. Sabol
25. september – Mošovce – 200. výročie narodenia M. M. Hodžu – káže M. Klátik
31. október – 17.00 hod. – Istebné – Pamiatka reformácie - káže S. Sabol
27. november – Blatnica – 1. nedeľa adventná – káže J. Havrila
25. december – Sása – 1. slávnosť vianočná – káže Milan Krivda

TA 3
24. apríla 2011 - 9.30 hod. – 1. slávnosť veľkonočná – Veľký kostol, Bratislava; káže generálny biskup Miloš Klátik

Slovenský rozhlas

(Slovensko, Regina - každú 4. nedeľu v mesiaci o 9.30 hod., Veľký piatok a Štedrý večer)

23. január – Sabinov
27. február – Rimavská Sobota
27. marec – Liptovská Kokava
22. apríl – Veľký piatok – Diakovce
10. apríl – Smrtná nedeľa – Badín
22. máj – Ratkovské Bystré
26. jún – Babiná
24. júl – Myjava
28. august – Švábovce
25. september – Príbelce
31. október – služby Božie k Pamiatke reformácie – Krpeľany
27. november – 1. adventná nedeľa – Topoľčany
18. december – Piešťany - služby Božie sú presunuté na Zjavenie Krista Pána mudrcom 6. 1. 2012
24. december – Štedrý večer – Rankovce


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart