Ocenenie pre riaditeľku EL a EZŠ v Bratislave

Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal 31. 3. 2015 ocenil pani Ing. Editu Prostredníkovú, riaditeľku Evanjelického lýcea a Evanjelickej základnej školy v Bratislave, v kategórii „Učiteľ – môj kamarát“ a „Za dosiahnutie mimoriadnych výsledkov v oblasti výchovy a vzdelávania detí a žiakov Bratislavy“.
Slávnosť pri príležitosti Dňa učiteľov 2015 sa konala v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave za účasti štátnej tajomníčky Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu SR  PhDr. Romany Kanovskej.

Pani Edita Prostredníková bola ocenená za svoju obetavú prácu. Počas svojho pôsobenia vdýchla škole nový život a orientovala ju na medzinárodné prostredie. Pod jej vedením škola upevnila svoj medzinárodný formát s ľudským a individuálnym prístupom ku každému žiakovi.

Evanjelické lýceum a Evanjelická základná škola v Bratislave vychovávajú študentov nielen k pozitívnemu prístupu k vzdelaniu, úcte k morálnej a duchovnej tradícii, ale aj k tomu, aby sa stali už v mladosti ambicióznymi a rozhľadenými ľuďmi, ktorí nežijú len pre seba, ale myslia nezištne aj na blaho druhých.

Na ocenenie ju navrhla Rada rodičov v zastúpení Mgr. Moniky Korkošovej, riaditeľky odboru celoživotného vzdelávania Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu SR.

Ocenenie zdôrazňuje aj prestíž evanjelickej cirkvi a jej škôl, nakoľko pani riaditeľka Prostredníková bola medzi ocenenými učiteľmi jedinou učiteľkou z cirkevnej školy na území Bratislavy.