KAPLÁNSKE SKÚŠKY 2015

KAPLÁNSKE  SKÚŠKY  2015

Dňa 29. júna 2015 sa na GBÚ v Bratislave konali kaplánske skúšky, na ktoré sa prihlásili 4 absolventi EBF UK v magisterskom odbore evanjelická teológia. Skúšky úspešne absolvovali Mgr. Milan Bartko, Mgr. Jaroslav Jurko, Mgr. Zuzana Poláková a Mgr. Michal Tekely.
Kaplánskym skúškam predchádzal pohovor so Zborom biskupov ECAV na Slovensku. Kandidáti absolvovali písomnú skúšku a ústnu skúšku pred komisiou, ktorej predsedal generálny biskup ECAV doc. PhDr. Miloš Klátik, PhD. (Dogmatika). Členmi skúšobnej komisie boli biskup ZD Mgr. Milan Krivda (Poriadok služieb Božích), biskup VD Mgr. Slavomír Sabol (Praktická exegéza), Mgr. Rastislav Stanček (Malý katechizmus), PaedDr. Mgr. Jaromír Šuma (Cirkevné právo), Mgr. Ivan Mucha (Znalosť Biblie) a Mgr. Eva Kolesárová (Liturgický spev).

Podmienkou na pripustenie k ústnej skúške bolo úspešné vypracovanie písomnej práce, ktorej témou bol kresťanský postoj k migrantom.

Kaplánske skúšky úspešne ukončili a svedectvo o kaplánskej skúške si prevzali Mgr. Milan Bartko, Mgr. Jaroslav Jurko, Mgr. Zuzana Poláková a Mgr. Michal Tekely. Toto svedectvo ich oprávňuje byť ordinovanými za kňazov Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.

Slávnosť ordinácie novokňazov sa uskutoční v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Krupine 1. augusta 2015 o 10.00 hod. V priamom prenose ju odvysiela RTVS na Dvojke.