Svetový týždeň modlitieb 2013

Tohtoročný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sa bude konať v dňoch 18. – 25. januára 2013. V rámci neho sa v nedeľu 22. 1. 2012 o 10.00 hod. v Ev. a. v. chráme Božom v Bratislave-Prievoze uskutočnia ekumenické služby Božie, ktoré v priamom prenose odvysiela RTVS − STV.
Biblickým textom na rok 2013 sú slová „Čo žiada od nás Boh?“, ktoré vychádzajú z Micheáša 6, 6 – 8:
„S čím mám predstúpiť pred Hospodina a skloniť sa pred Bohom výsosti? Mám predstúpiť pred Neho so zápalmi a s jednoročnými teľcami? Má Hospodin záľubu v tisícoch baranov a v desaťtisícoch potokov oleja? Mám dať svojho prvorodeného za svoj priestupok, plod svojho tela za svoj hriech? Hospodin ti oznámil, človeče, čo je dobré a čo žiada od teba: len zachovávať právo, milovať láskavosť a v pokore chodiť so svojím Bohom.“
Tohtoročné texty modlitieb k celému týždňu pripravilo Indické hnutie kresťanských študentov.

Počas Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa každý večer budú konať spoločné modlitebné stretnutia v kostoloch a modlitebniach jednotlivých cirkví. Ide o spoločnú iniciatívu Komisie pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví a Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov, ktoré pripravili materiály k tejto iniciatíve.

Vložené 8. 1. 2013