POZVÁNKA NA KONFERENCIU O ĽUDOVÍTOVI ŠTÚROVI 5. novembra 2014

POZVÁNKA NA KONFERENCIU O ĽUDOVÍTOVI ŠTÚROVI  5. novembra 2014

Vážení bratia, milé sestry,
srdečne vás pozývame na vedecko-historickú konferenciu na tému Ľudovít Štúr a jeho doba. Prínos pre cirkev a národ, ktorá sa bude konať v stredu 5. novembra 2014 od 9.00 hod. v Bratislave na pôde Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského na Bartókovej 8. Prihláste sa najneskôr do pondelka 3. 11. 2014 do 12.00 hod.
Na konferencii sa môžu zúčastniť všetci – duchovní aj neordinovaní členovia cirkvi, ktorí majú záujem o uvedenú tému. Účastníkom konferencie, ktorá potrvá do 16.00 hod., bude bezplatne poskytnuté stravovanie, preto Vás prosíme o nahlásenie Vašej účasti, aby sme mohli zabezpečiť potrebné množstvo obedov. Nahlásiť sa môžete prostredníctvom priameho prihlasovania do 3. 11. 2014 do 12.00 hod.

Konferenciu pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra organizuje Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku v spolupráci s Evanjelickou bohosloveckou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave s finančnou podporou Úradu vlády SR a Ministerstva kultúry SR.

Na konferencii budú prednášať odborníci na danú tému z Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave, ako aj odborníci z iných vysokých škôl: prof. PhDr. Jaroslav Čukan, CSc., prof. PhDr. Dr. h. c. Ján Findra, DrSc., doc. ThDr. Peter Gažík, prof. PhDr. Dalimír Hajko, DrSc., Mgr. Radoslav Hanus, PhD., doc. PhDr. Mgr. Miloš Klátik, PhD., doc. PaedDr. Miroslav Kmeť, PhD., prof. PhDr. Jozef Leikert, PhD., Mgr. Michaela Poschová, Mgr. Radim Pačmár, prof. ThDr. Ján Šafín, PhD., a doc. PhDr. Eva Tkáčiková, CSc.

Zámerom vedecko-historickej konferencie je tesne pred blížiacim sa Rokom Ľudovíta Štúra 2015, ktorý bude vyhlásený pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia, poukázať na prínos Ľudovíta Štúra a jeho generácie, ako aj na prínos ním vychovanej mladej generácie básnikov – romantikov a národných buditeľov, a to nielen v minulosti, ale aj pre súčasnosť, a nielen pre slovenský národ vo vtedajšom Rakúsko-Uhorsku, ale aj pre slovenskú evanjelickú cirkev, nakoľko išlo predovšetkým o príslušníkov evanjelickej cirkvi.

Cieľom projektu je vydanie vedeckého zborníka s názvom Ľudovít Štúr a jeho doba. Prínos pre cirkev a národ, ktorý bude obsahovať prednášky odborníkov, prednesené na tejto vedecko-historickej konferencii.

V stredu 4. novembra 2014 bude uvedenej konferencii predchádzať konferencia venovaná špeciálne pre učiteľov našich evanjelických cirkevných škôl. Viac informácií o tejto časti konferencie poskytne Mgr. Daniela Veselá, skoly(at)ecav.sk, 0918 828 009.

Vložené 17. 10. 2014