Oznámenie o výsledku hlasovania vo voľbách na funkciu biskupa ZD ECAV na Slovensku

Dištriktuálne presbyterstvo ZD ECAV na Slovensku oznamuje, že na základe výsledku hlasovania členov cirkevných zborov na funkciu biskupa Západného dištriktu ECAV na Slovensku bol nadpolovičnou väčšinou hlasov členov cirkevných zborov odovzdaných na volebných konventoch zvolený Mgr. Ján Hroboň.

Mgr. Ján Hroboň získal 4 540 platných hlasov, čo je 50,38 %. Výsledky volieb boli podľa rozhodnutia presbyterstva ZD ECAV na Slovensku oznámené cirkevným zborom ZD ECAV na Slovensku listom z 10. júla 2018. V apelačnej dobe 15 dní nebola podaná žaloba na cirkevný súd, teda výsledky voľby nadobudli právoplatnosť.

Nový dištriktuálny biskup ZD Mgr. Ján Hroboň nastúpi do úradu 26. septembra 2018.

Predsedníctvo ZD ECAV na Slovensku gratuluje bratovi Mgr. Jánovi Hroboňovi ku zvoleniu a želá mu hojné Božie požehnanie.

Dištriktuálne presbyterstvo ZD ECAV na Slovensku  | 8.8.2018