Nová možnosť ubytovania pre CZ - Párnica

Cirkevný zbor ECAV Párnica ponúka ubytovanie v novopostavenom zborovom dome - zborovom pastoračnom centre. Kapacita ubytovacích priestorov je 32 lôžok. Ďalšie možnosti ubytovania pre CZ nájdete v rubrike ADRESÁR - Rôzne.

V zborovom pastoračnom centre v Párnici sú štyri apartmány a štyri izby (3-lôžkové a 5-lôžkové), dve kuchyne a jedáleň. Ubytovňa je určená pre rodiny, ako aj na tábory, sústredenia a dovolenky.

Cena ubytovania pre cirkevné zbory a aktívnych členov zborov počas vykurovacieho obdobia je iba 6 €/osoba/noc a mimo vykurovacieho obdobia 4 €/osoba/noc. Pri krátkom 1 − 2-dňovom pobyte bude cena vyššia (iné zľavy dohodou).

Párnica je súčasťou Malej Fatry, ktorá je turisticky vyhľadávaná. Prostredie je lákavé pre možnosť mnohých aktivít.

Možnosti v zime:

1. Lyžovanie – Malá Lučivná (3 km)
- Kubínska hoľa (12 km)
- Racibor (14 km)
- Zázrivá – Havrania (17 km)
- Vrátna (21 km)
2. Korčuľovanie - hokejový štadión v D. Kubíne (8 km)
3. Bežkárske trate

Možnosti v lete:
1. Turistika - Malá Fatra
- Roháče (Západné Tatry)
- Veľká Fatra
- Oravská Magura
2. Splavovanie rieky Oravy
3. Návšteva Oravského hradu
4. Horská cyklistika
5. Skanzeny - Zuberec, Vychylovka, Vlkolínec
6. Oravská priehrada

Možnosti celoročne:
1. Aquaparky - Aquarelax Dolný Kubín (8 km)
- Lúčky (28 km)
- Bešeňová (32 km)
- Tatralandia (50 km)
- Oravice (58 km)
2. Artikulárne kostoly - Istebné (4 km), Leštiny (12 km)
3. Pamätihodnosti

Informácie môžete získať na Ev. a. v. farskom úrade v Párnici, Párnica 97, 026 01 Dolný Kubín, tel. 043/ 589 22 12, e-mail: parnica@ecav.sk.

Marián Grega, farár-konsenior, parnica@ecav.sk | 16.4.2013