Nová možnosť ubytovania pre CZ - Párnica

Cirkevný zbor ECAV Párnica ponúka ubytovanie v novopostavenom zborovom dome - zborovom pastoračnom centre. Kapacita ubytovacích priestorov je 32 lôžok. Ďalšie možnosti ubytovania pre CZ nájdete v rubrike ADRESÁR - Rôzne.

V zborovom pastoračnom centre v Párnici sú štyri apartmány a štyri izby (3-lôžkové a 5-lôžkové), dve kuchyne a jedáleň. Ubytovňa je určená pre rodiny, ako aj na tábory, sústredenia a dovolenky.

Cena ubytovania pre cirkevné zbory a aktívnych členov zborov počas vykurovacieho obdobia je iba 7 €/osoba/noc a mimo vykurovacieho obdobia 5 €/osoba/noc. Pri krátkom 1 − 2-dňovom pobyte bude cena vyššia (iné zľavy dohodou).

Párnica je súčasťou Malej Fatry, ktorá je turisticky vyhľadávaná. Prostredie je lákavé pre možnosť mnohých aktivít.

Možnosti v zime:
1. Lyžovanie – Malá Lučivná (3 km), Kubínska hoľa (12 km), Racibor (14 km), Zázrivá – Havrania (17 km), Vrátna (21 km),
2. Korčuľovanie- hokejový štadión v D. Kubíne (8 km),
3.Bežkárske trate.

Možnosti v lete:
1. Turistika- Malá Fatra, Roháče (Západné Tatry), Veľká Fatra, Oravská Magura,
2. Splavovanie rieky Orava
3. Návšteva Oravského hradu
4. Horská cyklistika
5. Skanzeny - Zuberec, Vychylovka, Vlkolínec
6. Oravská priehrada

Možnosti celoročne:
1. Aquaparky- Aquarelax Dolný Kubín (8 km), Lúčky (28 km), Bešeňová (32 km), Tatralandia (50 km), Oravice (58 km)
2. Artikulárne kostoly- Istebné (4 km), Leštiny (12 km)
3. Pamätihodnosti

Informácie môžete získať na Ev. a. v. farskom úrade v Párnici, Párnica 97, 026 01 Dolný Kubín, tel. 043/ 589 22 12, e-mail: parnica@ecav.sk.