Zomrel emer. biskup T. Guldbrandzén

15. apríla 2010 náhle zomrel na mozgovú cievnu príhodu vo veku 67 rokov emeritný biskup diecézy Härnösand vo Švédsku Tony Guldbrandzén. Vyjadrujeme hlbokú účasť pozostalým aj Švédskej cirkvi k jeho úmrtiu.
Brat emeritný biskup Tony Guldbrandzén pôsobil v úrade biskupa diecézy Härnösand v rokoch 2001 – 2009. S touto diecézou našu cirkev spája dlhoročné partnerstvo a brat biskup Guldbrandzén viackrát prijal vo Švédsku návštevy z našej cirkvi a niekoľkokrát navštívil našu cirkev na Slovensku. Naposledy sme sa s ním osobne stretli počas Stretnutia kresťanov Bratislava 2008, keď kázňou slova Božieho poslúžil v Evanjelickom a. v. kostole v Dunajskej Lužnej.

Pociťujeme úprimný zármutok nad nečakaným odchodom brata emeritného biskupa z tejto časnosti a vyjadrujeme našu hlbokú účasť pozostalej rodine tohto vzácneho človeka, ako aj Švédskej cirkvi. Modlíme sa za nich a veríme v naplnenie slov nášho Pána Ježiša Krista: „Ja som vzkriesenie a život – kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie.“ (J 11, 25)