Zahynul biskup Mieczyslaw Cieslar

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť Evanjelickej a. v. cirkvi v Poľsku s tragickým úmrtím Mieczyslawa Cieslara, diecézneho biskupa Varšavskej diecézy, zástupcu biskupa Evanjelickej a. v. cirkvi v Poľsku, duchovného v Ev. a. v. cirkevnom zbore v Lodži.
Brat diecézny diskup Mieczyslaw Cieslar zahynul počas dopravnej nehody neďaleko Lodže, keď sa v nedeľu 18. 4. 2010 v noci vracal zo štátneho pohrebu poľského prezidenta Lecha Kaczynského.

Hlboko spolucítime s Evanjelickej a. v. cirkvi v Poľsku, ktorá po úmrtí vedúceho vojenského evanjelického duchovného brata plukovníka Adama Pilcha stratila v tejto časnosti ďalšieho svojho vedúceho predstaviteľa. V modlitbách prosíme milostivého Pána Boha, aby stál na pomoci poľskej cirkvi, potešoval pozostalých a dodával im silu a nádej vo viere na stretnutie vo večnosti.