V Kráľovej vystavia najstarší zvon

V Kráľovej  vystavia najstarší zvon

CZ ECAV Modra-Kráľová Vás srdečne pozýva na benefičný koncert spojený s výstavou „Srdce pre zvon“. Podujatie sa bude konať v Evanjelickom chráme Božom 1. júla 2011 o 18.00 hod.
Koncert a výstava sa uskutočnia v spolupráci s mestom Modra, ZUŠ Modra, SNM – Múzeom Ľ. Štúra v Modre a MsKS v Modre.

V hudobnom bloku sa predstavia zborový spevokol cirkevného zboru, žiaci a pedagógovia ZUŠ v Modre a členka zboru Slovenskej filharmónie Katarína Adamová – kolaratúrny soprán.

V rámci podujatia bude vystavený najstarší kresťanský zvon nájdený na našom území – v Bojnej a bude premietnutý krátky filmový dokument o archeologickom náleze z Bojnej. Výťažok z podujatia je určený na opravu historických zvonov a hodín na veži Evanjelického kostola v Modre-Kráľovej.

Po skončení podujatia sa uskutoční recepcia pre pozvaných hostí spojená s prezentáciou cirkevnej klenbovej Pivnice pri veži.

Účasť na podujatí prisľúbili predstavitelia mesta Modra aj Kancelária predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Poslanci BSK v tomto roku schválili pre cirkevný zbor dotáciu na projekt Rekonštrukcia historických vežových hodín a zvonov, ktorá však na ukončenie projektu nepostačuje.

Ak by ste aj Vy chceli podporiť opravu historických hodín a zvonov na veži Evanjelického kostola v Modre-Kráľovej, môžete tak urobiť milodarom na účet CZ ECAV Modra-Kráľová č. 181687672/0900. Ochotným darcom úprimne ďakujeme.

Vložené 27.6. 2011