Prečítajte si v EPST č. 5

Pred vianočnými sviatkami sa z vojenskej misie v Afganistane vrátil prvý evanjelický farár Viktor Sabo. O tom, ako prežíval chvíle plné nebezpečenstva a poskytoval duchovnú starostlivosť slovenským vojakom, sa dočítate v téme najnovšieho Posla.
O tom, čo by sme mali považovať za skutočnú múdrosť, hovorí v homílii Eva Juríková.
V cykle Učenia o Krste svätom sa tentoraz zameriavame na cirkvi, ktoré chápu krst ako primárny Boží čin, no má pre ne len symbolický význam.
Na spravodajských stranách monitorujeme aj spomienkové podujatie, ktoré sa uskutočnilo v Prahe na počesť Jána Kollára.
V rozhovore sme vyspovedali známeho herca a publicistu Milana Lasicu, ktorý okrem iného prezradí, že pochádza z evanjelickej rodiny. Dozviete sa tiež, aký je jeho názor a postoj k viere a cirkvi.
Blížia sa III. evanjelické cirkevné dni. V rámci príprav sa konali dve podujatia, o ktorých vás informujeme na 12. strane Posla.