Prečítajte si v EPST č. 34

Kostol Svätej Trojice, Kostol Ducha Svätého, alebo len jednoducho: Evanjelický a. v. kostol. Také sú najčastejšie názvy Božích chrámov v našej cirkvi. Potrebujú kostoly meno? Nestačí, že sú Božie? Aj o tom diskutujeme v téme najnovšieho Evanjelického posla spod Tatier.
Strany Do srdca a mysle prinášajú pokračovanie Učenia o stvorení – tentoraz zamerané na prejavy Božej agapickej lásky v Biblii.
V spravodajskom servise sa dozviete o opravách na najväčšom drevenom kostole v Svätom Kríži i o spomienke na Martina Rázusa v Moravskom Lieskovom.
Predstavujeme aj ďalšiu osobnosť zo štvorlístka šľachetných, ktorým bude venovaná septembrová konferencia v Liptovskom Mikuláši. Je ním farár Pavel Neckár.
V rozhovore nám superintendent ECAV v Českej republike Marián Čop prezradil, ako si na sťahovanie do Prahy zvykla jeho rodina a aké úlohy ho čakajú v novej funkcii.
V rámci rubriky Predstavujeme cirkevný zbor sme tentoraz zavítali do Mníška nad Hnilcom.