Prečítajte si v EPST č. 33

Prečítajte si v  EPST č. 33

Dianie na tohtoročnej Synode ECAV na Slovensku, prijaté uznesenia, výsledky volieb, ako aj správy z činnosti výborov – to všetko je témou najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier. Dočítate sa aj o tom, ako zasadnutie najvyššieho grémia cirkvi hodnotia dištriktuálni biskupi.
V cykle 500 rokov reformácie na dvojstrane Do srdca a mysle je aktuálna časť venovaná ECAV na Slovensku v súčasnosti. Na týchto stranách nájdete aj zamyslenie Vyslaní na cestu žitom či ďalší diel výkladu žalmov.

Spravodajská dvojstrana prináša informácie o zborových udalostiach, ako aj o zbierke pre utečencov, ktorá sa konala počas Husovských slávností v Prahe.

Zaspomíname si na Štefana Rysuľu, rapsóda Tatier, a v rozhovore sa pozrieme na hodnotenie synody z pohľadu generálneho dozorcu Imricha Lukáča, ktorý konštatuje: Synoda dala nádej.

Prinášame aj stanovisko synody k novému modelu financovania a predstavíme cirkevný zbor v Skalici, ktorý bol v minulosti útočiskom pre českých exulantov.