Prečítajte si v EPST č. 3

Prečítajte si v  EPST č. 3

Prečítať si horoskop v časopise alebo na internete a pobaviť sa na „zaručených“ predpovediach – na tom mnohí nevidia nič zlé. V skutočnosti sú však horoskopy nielen pre veriaceho človeka nebezpečenstvom a môže sa stať, že ovplyvnia jeho život. Ako? Dočítate sa v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier. Na 16 stranách nájdete mnoho zaujímavého čítania.
V cykle Blahoslavenstvá v Knihe žalmov rozoberáme verš zo Ž 89, 16.

V spravodajskom monitoringu sa dočítate o vyhlásení cirkví k teroristickým útokom vo Francúzsku, ako aj o Knižnici Ľudovíta Štúra, ktorú otvorili v prešovskom gymnáziu.

Reportáž nás zavedie do cirkevného zboru Hybe, kde sa mládežníci stretávajú pri Božom slove. Prezradia niečo o svojich prianiach i aktivitách, ktoré utužujú ich spoločenstvo.

„Niektorí si myslia, že najlepší evanjelik je neinformovaný evanjelik,“ konštatuje v rozhovore generálny dozorca Imrich Lukáč. Zároveň priblíži svoj pohľad na aktuálnu situáciu v cirkvi aj na postavenie cirkvi v spoločnosti.