Prečítajte si v EPST č. 29

Prečítajte si v  EPST č. 29

Rovnocennosť, rovnaké postavenie žien a mužov, to sú idey, ktoré prezentujú zástancovia tzv. gender ideológie. Tento názorový prúd má však mnohých odporcov, najmä z radov kresťanov. O tom, prečo je to tak, sa dočítate v 29. tohtoročnom čísle Evanjelického posla spod Tatier.
Cyklus 500 rokov reformácie tentoraz otvára otázku vývoja tretieho stupňa cirkevnej správy. Na duchovných stranách spomíname aj na Marcela Gažíka – právnika s veľkým srdcom.

Na spravodajských stranách sa pozrieme na pomoc ťažko skúšanému Nepálu a zavítame tiež na Husove slávnosti do Brezovej pod Bradlom.

Najdôležitejšie závery, ktoré prijala Rada Svetového luteránskeho zväzu, priblíži dvojstrana, na ktorej sa dozviete aj to, ako zmierňovať extrémizmus, a ako pomôcť utečencom.

V rozhovore s Dušanom Tóthom sa vrátime do čias jeho emigrácie a prezradí aj čo-to zo svojej práce medzi Slovákmi v Kanade.

Historická strana je spomienkou na kňaza Mateja Šuleka, ktorý pracoval aj ako archivár.

Predstavíme vám i cirkevný zbor vo Zvolene, odkiaľ v nedeľu RTVS - Slovenský rozhlas odvysiela služby Božie.